Çözüldü MSI MPG27CQ vs LG 27GL850B

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CptAlbatrox

Centipat
Elimde 2080 Ti ve Ryzen 9 3900X sistemim var. Genelde render oyun için kullanıyorum ama daha çok oyun için aklımda 2 monitör var. Biri MSI MPG27CQ 2800 TL'ye digeri ise LG 27GL850B, bu da 3500 - 4000 civarı. Bu bantta hangısıni alayım? Önerileriniz nedır ve yoksa 2 tane mı alayım 1 tane 1920x1080 1 tane 2K veya 4 K monitör?

Çözüm
Onun içinde 8 Bit + FRC diyorlar ama tam anlamadım. Hatta şöyle denilmiş. Neyse konu dağılmasın :)

First up is the overclock, and here’s that caveat we mentioned. The PG27UQ is a 120Hz monitor. When you engage the overclock, it will run reliably at 144Hz, but it will only do this with a YCbCr signal. If you want to stay in the RGB realm, you have to run at 120Hz for 8-bit signals and 98Hz for 10-bit. Is this a big deal? Not in our experience. We couldn’t tell any visual difference.

Ahahah doğrudur ben subliminal mesaj olarak paylaşmıştım monitörün fiyatını dikkat çekmek için araştırmadım. :)
Eğer gigabyte ghosting de daha başarılı ise LG nin pek bir avantajı kalmıyor o halde. Çünkü 1ms GTG ile 4ms GTG arasında belli olacak bir gecikme farkı yok.

Aynen öyle hocam o yüzden net şunu al demek yerine ben olursam LG'yi alırdım dedim. :)
Şimdi arkadaşlar LG öneriyor musunuz alalım mı ?

2 Monitörü de inceleyip sizin için daha avantajlı olanı almanız daha mantıklı...

Vatanda LG 4100 TL.
N11de indirim kuponu ile 3800 civarına geliyor.

Vatana gidip yerinde görmek ve kontrol ederek alabilirim ama arada yaklaşık 300 TL fark var. Kararsız kaldım.

Kesinlikle kontrol ederek al kararsız kalıncak bişey yok ölü piksel olması 300TL'den daha değerli değilse senin için tabi tercih meselesi...

Kesinlikle kontrol ederek al kararsız kalıncak bişey yok ölü piksel olması 300TL'den daha değerli değilse senin için tabi tercih meselesi...

Bazıları internetten almanın daha iyi olduğunu söylüyor. Çünkü 14 günlük iade etme hakkı doğuyor. Mağazada görüp alınınca bu hak yokmuş. Bu yüzden mağazada iyi analiz edilmezse büyük sıkıntı olabilir. Muhtemelen de o oranda mağazada incelemek pek kolay olmaz.

Bazıları internetten almanın daha iyi olduğunu söylüyor. Çünkü 14 günlük iade etme hakkı doğuyor. Mağazada görüp alınınca bu hak yokmuş. Bu yüzden mağazada iyi analiz edilmezse büyük sıkıntı olabilir. Muhtemelen de o oranda mağazada incelemek pek kolay olmaz.

Ben kendim şahsen inciğine cinciğine bakıp aldığım için problem olmadı...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı