MSI MS-7255 VER:2 için Güncel BIOS

slim76

Hectopat
Merhaba Recep bey,

Benim anakart MSI MS-7255 VER:2 fakat MSI'ın kendi sitesinde bile desteği yok...Live Update 5 diye bir program indirdim ama kendi ürününü tanımıyor ve sadece MSI ürünleri için geçerli olduğunu söylüyor...Böyle saçmalık görmedim doğrusu...Tamam, ürün eski ama sonuçta MSI.

Benim BIOS AMI tabanlı...Birkaç program vermişsiniz ama hiç bir şey anlamadım doğrusu. Benim anakartın modelini dikkate alarak anlatmanız mümkün olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Bu anakartın 4 farklı sürümü mevcut. Kasayı açıp anakartın üzerindeki etiketlere bakarak tam olarak modelini öğrenirseniz çok daha iyi yardım edebilirim size. Aksi takdirde yanlış BIOS atma ihtimalimiz var ve bu da anakartın açılmamasına neden olur. BIOS yongasını tamir ettirmek de zaten anakartın maliyeti kadar tutar.

Bu anakartın 4 farklı sürümü mevcut. Kasayı açıp anakartın üzerindeki etiketlere bakarak tam olarak modelini öğrenirseniz çok daha iyi yardım edebilirim size. Aksi takdirde yanlış BIOS atma ihtimalimiz var ve bu da anakartın açılmamasına neden olur. BIOS yongasını tamir ettirmek de zaten anakartın maliyeti kadar tutar.

Tekrar merhaba,
Anakartın üzerinde N1996 yazıyor...
Bir de AIDA64 Extreme Edition ile baktığım zaman aşağıdaki gibi bir sonuç çıkıyor...

Kod:
Anakart Kimliği     63-0100-009999-00101111-030107-P4M900$A725500D_BIOS DATE: 03/01/07 12:15:01 VER: A7255VCN V5.0B3
Anakart Adı    MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 v2)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, sizdeki sürüm V5.0B3, en son çıkan sürüm ise V5.6.

Söylediğiniz iyi oldu,teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Anladığım kadarıyla anakartınız P4M900M2-L. Kartınız için en son BIOS 2007 yılında çıkmış:

MSI Türkiye – İndirme Merkezi

Güncelleme rehberi:

MSI BIOS Güncelleme | Technopat

Tekrar merhaba,

BIOS'u güncellemeden önce karşılaşmış olduğum bir durumla ilgili bilgi almak istedim...

Burada AFUWin'i yönetici olarak çalıştır dedikten sonra setup kısmında block options'dan hepsini işaretliyorum ve sonra da Open diyerek sizin vermiş olduğunuz BIOS Update'i açmak istiyorum ama resimde görüldüğü gibi klasör içerisinde öyle bir şey gözükmüyor.

Open seçeneklerini ROM files değil de All files olarak değiştirdiğimde ise açmam gereken dosya olduğunu düşündüğüm A7255VMS.560 dosyasını görebiliyorum.

Aç dediğim zaman buraya geliyor ve sadece Main BIOS Image işaretli oluyor...

Ben tekrardan Program All Blocks diyorum.

En son olarak da bir uyarı yazısı çıkıyor ve bir takım farklılıklar tespit edildiğini söyleyip tavsiyede bulunuyor...Buraya kabul dersem olacakmış gibi bir his var içimde ama yine de son bir kere sorayım istedim...Malum riskli bir işlem.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası forumda daha önce CrossFlash yapıldı ve sorun olmadan anakart çalıştı. Pek de CrossFlash denemez aslında, Casper kasadaki MSI anakarta orijinal MSI BIOS'u atıldı.

Programın size verdiği öneriye baktım. Eklemek istediği /C parametresi "Destroy CMOS after update BIOS done" yani güncelleme işlemi bitiminde BIOS ayarlarının sıfırlanmasını tavsiye ediyor. gayet doğal bir tavsiye. Sorun yok gibi yani. Accept diyerek güncelleyin derim. Umarım bir sonraki mesajınızı internet kafeden yazmazsınız :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı