MSI Nvidia GeForce GTX 970 Gaming 4G düşük GPU kullanımı

Ali Kerem OCAL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar daha 2 gün önce yeni bir PC topladım ve başlıkta da yazdığım gibi sorunum ekran kartımın düşük GPU kullanması ve bu yüzden FPS düşüşleri yaşıyor olmam.

Ekran kartı: MSI Nvidia GeForce GTX 970 Gaming 4G
İşlemci: İntel İ7 6700 3.4 GHz
Anakart: MSI B-150 Gaming M3
Ram:16GB

Düşük fps dediğiniz 60 kare ise bunu gpu kendisi yapıyor bu sorun değil. Öte yandan 30 kareye düşüyorsa ana kartta veya ekran kartında sorun var demektir. İşlemci dar boğaz yapıyor mu? (üretici hatası olabilir) 30 kareye düşüyorsa bir sorun var demektir güç kaynağında da sorun olabilir yeterli gücü veremiyordur. Dediğim gibi 60 kareye düşüyorsa bu sorun değil ama 30 kare gibi düşük değerlere iniyorsa çok vahim :( sıkıntı yani.

Dikey eşitlemeyi açmayı deneyin. Bu sorun olmasa bile bunu tavsiye ederim. Eğer sorun böyle devam etmiyorsa 60 sabit kare alıyorsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. GPU karar veremiyor olabilir kendini fazla yük altında bırakmıyorken bir an yüksek çözünürlükte doku kaplaması gelir kendi kullanımını bir anda arttıramaz. Böyle bir sorun da olabilir diye düşünüyorum. Siz dikey eşitleme ile oynamayı deneyin belki sorun kendiliğinden çözülecektir. Daha akıcı oyun deneyimi alacaksınız yırtılma olmayacak.

Az önce bir oyunda 48% GPU kullanımında 30 FPS değerini gördüm ve GPU kullanımı yükselmiyor monitör 60Hz dikey eşitleme açık yani 60 FPS olması gerekmiyor mu

Ekran kartında sorun var büyük ihtimal garantiye verin. Bir de oyun orijinal mi korsan mı?

Ekran kartı ve işlemcinin sıcaklığı kaç derece? Eğer yüksek ısılara çıkıyor ise ekran kartı kendi saat hızını otomatik düşürür. Sıcaklıkları kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı