MSI Optix 274r ışık sızması

Iveguts

Kilopat
3 gün önce MSI Optix 274r monitör aldım. Ekranın alt tarafında ve sağ üst köşede biraz ışık sızması var çok göze batmıyor ama belli oluyor. Siyah görüntülerde belli oluyor diğer renklerde sıkıntı yok. IPS panellerde genelde oluyormuş diye duydum. Değişim talep etmeme gerek var mı sizce? Yenisinde de olur mu ışık sızması?

Son düzenleyen: Moderatör:
Işık sızması şans işidir hocam. Üç tane aynı model laptop(MSI) değiştirdim bu yüzden dördüncüde yok denecek kadar az olunca kullanmaya başladım. Gündüz belli olmuyor gece göze batmıyorsa sıkıntı yok, diğer türlü gözünüz takılır buna mı para verdim diye yakınırsınız sürekli. Elinizde örnek resim ve video varsa paylaşın yoksa çekin. Bir normal bir de düşük iso ile gözünüzle gördüğünüze yakın bir fotoğraf çekerek eklerseniz yorum yapabilirim.

Hocam şuan musait değili akşam fotoğraf atarım.

Tamamdır hocam, akşam tamamen karanlık bir ortamda en yüksek parlaklık düzeyinde siyah arka planda ekranı karşıdan gören birkaç resim ekleyin.

Hocam gözün gördüğüyle alakası yok, düzgün çekemiyorum telefon kamerası dandik. Maviye boyadığım yerlerde gözüküyor sadece çok belirginde değil.

Hocam alt ve üst kısmında siyah kenarlığı olan bir film izleyin akşam. Rahatsız etmiyorsa, gözünüze batmıyorsa pek sorun edilecek bir şey değil. Rahatsız ediyorsa vaktiniz varken değiştirebilirsiniz. Doğrudan satıcıdan değişim istemeniz halinde muhtemelen servis raporu talep ederler sizden.

Tamamdır hocam sağolun.
Hocam gözüme batmaya başladı artık ya. Kullandıkça arttı mı gözüme mi takıldı bilmiyorum ama rahatsız ediyor artık. Vatan bilgisayardan almıştım 14 gün geçti iade kabul etmezler herhalde değişim olur mu? Hesap açmadan almıştım bide iade siparişler kısmında görünmüyor.

Son düzenleme:
Hocam değişim işlemini servis raporu ile gerçekleştirebilirsiniz. Onun için ServisPoint ile iletişime geçip, ürünü İstanbul'a göndermeniz gerekiyor. Servis uygun görürse rapor düzenliyor ve rapor ile Vatan Bilgisayar'dan değişim/iade işlemi sağlıyorsunuz. Stokta varsa değişim, yoksa genelde iade ile sonuçlanıyor. Ben de laptopta aynı şeyi yaşadım, bir kere gözünüze çarptığı zaman gözünüz oraya gidiyor, başkası az dese bile size çok geliyor. Muhtemelen servisten şöyle bir mail gelecek;

Siz yine de iletişime geçip, durumdan bahsedin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…