Monster laptop ışık sızması

raweon07

Hectopat
Arkadaşlar ekteki ışık sızmasını Monster sorun olarak kabul etmiyor. T5 22.1 modelini kullanıyordum onda çok feci bir haldeydi ekran ve farklı modele geçiş yaptım o da T7 25.1. ilk gelen T7 25.1 bilgisayarda da ışık sızması vardı değişim yapıldı fakat daha kötü hale geldi. Önceki cihazda sızma fotoğraftaki kadar değildi. En son teknik servisin başındaki kişiyle aynı modelin farklı cihazlarına bakılıp en az sızma olanın verilmesini istedim. Ama büyük ihtimalle gelen cihazda da sızma olacak. Sizce nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim? Bu sorunu azaltmanın bir yolu var mıdır? Yeni gelen cihazda da olursa panel değişimi istemeli miyim bir faydası olur mu sizce? Yeni cihaz olduğu için şimdiye kadar tamir görmesini pek istemedim ama böyle böyle 6 ay oldu süreç. Panel değişimi düzgün yapıldığında fayda sağlayacaksa yeni cihaz geldiğinde bunu da isteyebilirim. Artık gerçekten çaresiz kaldım, yoruldum ve bıktım. Ekrana hafif karanlıkta ve karanlıkta hiç bakılmıyor resmen. Dizi izlerken renk odaklı şeyler yaparken tam bir facia. Eğer panel değişimi de düzgün çözüm sağlamazsa artık hukuki yollara başvurmaya düşünüyorum. Sizin de fikirlerinizi almak istedim. Teşekkürler şimdiden.

Sızma çok olan yeni cihaz ona nispeten az olan da eski cihaz. Eski cihazdaki sızma da bence fazla seviyede.

Dosya Ekleri

• IMG_20220122_024123.jpg
    IMG_20220122_024123.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 739
  • Screenshot_20211221-205851.jpg
    Screenshot_20211221-205851.jpg
    36,1 KB · Görüntüleme: 626
Arkadaşlar merhaba öncelikle aranızda yeniyim yanlış bir yazım olursa kusura bakmayın Ben monster tulpar T7 v20.5.6 modelini aldım ışık sızması mevcut iade etmek istiyorum 6 gün oldu iade de sorun olur mu n11 üzerinden aldım iade kabul olurmu hiç memun kalmadım

Arkadaşlar merhaba öncelikle aranızda yeniyim yanlış bir yazım olursa kusura bakmayın Ben monster tulpar T7 v20.5.6 modelini aldım ışık sızması mevcut iade etmek istiyorum 6 gün oldu iade de sorun olur mu n11 üzerinden aldım iade kabul olurmu hiç memun kalmadım
14 gün iade süresi mevcut sorunsuz iade almaları lazım. Bu arada ışık sızması çok rahatsız edici değilse alışmaya çalış bence. 3 laptop değiştirdim hepsinde az çok ışık sızması vardı.

Bu durumun Monster'le a markası ile b markası ile alakası yok. Her laptopta her monitörde IPS'de daha çok görülür, az ya da çok karşılaşma ihtimaliniz var. Çerceveler şık görünsün diye ip ince yapıldığı için bu sorun ortaya çıkıyor.

Bu durumun Monster'le a markası ile b markası ile alakası yok. Her laptopta her monitörde IPS'de daha çok görülür, az ya da çok karşılaşma ihtimaliniz var. Çerceveler şık görünsün diye ip ince yapıldığı için bu sorun ortaya çıkıyor.
Onun farkındayım monster la alakalı değil tabiki ama bazılarında çok az bazılarında baya göze batacak kadar belli oluyor gelişmiş teknoloji de bunun kalıcı çözümü olmalı diye düşünüyorum

İyi yapmışsınız. Monster'la ilgi ve alakanızı kesmenizi öneririm. Yeni laptop olarak ne aldınız?
MSI pulse gl76 modelini aldım gayet memnunum ışık sızması neredeyse yok seviyede diyebilirim tek ekran kartı farkı var ama oda benim için pek önemli değil FPS önem veren biri değilim ekran kartı Max Q

Geri
Yukarı