MSI Optix G241 23.8 vs ViewSonic XG2405

ahet. bey

Hectopat
Bu iki monitör arasında kaldım ve fiyatlar hemen hemen aynı. Vatan'dan alacagım orada testlerini yaptıracagım yani hangisini tercih edersem daha iyi sonuç alırım? Lütfen fanboyluk yapmayın, hangisi iyiyse neden iyi oldugunu açık ve net şekilde söylerseniz ona göre seçimimi yapacagım. Ama bunlardan daha iyi oldugunu düşündügünüz başka bir monitör de varsa tabii Vatan'da satışta olan 1800TL bandında başka bir monitör de önerebilirsiniz.

Eğer yükseklik ayarı, pivot özelliği vs. kısacası hareket kabiliyeti sizin için önemliyse ViewSonic XG240 daha mantıklı duruyor. Ancak MSI Optix G241'in renk gamı daha geniş. Karar size kalmış.

Msi artıları:
Renkler daha iyi

Viewsonic artıları:
Yükseklik ayarı
Döndürülebilir ekran
Bir tık daha hızlı(1ms mprt 1ms gtg)

Viewsonic eksileri:
1ms modunda ciddi parlaklık azalması

MSI artıları:
Renkler daha iyi.

ViewSonic artıları:
Yükseklik ayarı.
Döndürülebilir ekran.
Bir tık daha hızlı(1ms mprt 1ms gtg)

ViewSonic eksileri:
1ms modunda ciddi parlaklık azalması.

Aman çok da fark olmaz o kadarından da sonuçta aşırı hard Core oyun oynamıyorum.
Eğer yükseklik ayarı, pivot özelliği vs. kısacası hareket kabiliyeti sizin için önemliyse ViewSonic XG240 daha mantıklı duruyor. Ancak MSI Optix G241'in renk gamı daha geniş. Karar size kalmış.

CS:GO tarzı oyunlarda ciddi şekilde o tarz hareket ettiren arkadaşları gördüm ama ben onlardan degilim ki birkaç yıl daha pivotla ugraşmam renk ve kalite benim için daha iyi ondan galiba MSI tercih edicegim hem daha ucuz 😁

1 ms modundaki parlaklık ciddi rahatsız edici boyutta mı
Kimi o şekilde daha rahat ettiği için gündelik hayatta bile 1ms modunda kullandığını okumuştum. Kimine göre aşırı rahatsız edici olup iade edenleri de okudum. Bu biraz kişisel tercihe bağlı. Videolarını izleyin veya imkanınız varsa Vatan gibi bi mağazada test edin.

Geri
Yukarı