MSI Optix G241 görüntü ayarları nasıl olmalı?

Standart - Movie - FPS - RTS - Eyesaver gibi hazır modlar var onları kullanabilirsin. VA panel olduğu için renkleri IPS gibi göremezsin. Eğer canlı renk istiyorsan RTS modunu kullanabilirsin ama uzun süreli kullanımda göz yorar. Ben Standart ve DCR açık şekilde gayet memnunum.

Standart - movie - FPS - RTS - eyesaver gibi hazır modlar var onları kullanabilirsin. VA panel olduğu için renkleri IPS gibi göremezsin. Eğer canlı renk istiyorsan RTS modunu kullanabilirsin ama uzun süreli kullanımda göz yorar. Ben standart ve DCR açık şekilde gayet memnunum.

VA panel degilki IPS panel.
çok kötü geliyor gözüme ve çok yoruyor nedenini bilmiyorum ayarlarımı yanlış yaptım diyorum ama ne yaparsam yapayım çok yoruyor gözümü.
Birde dp kablosuyla kullan

Monitörüm dün geldi. Optix G241 bana çok hoş geldi. Sadece ilk kurulumunu yaptığımda parlaklık fazlaydı, düşüğe çektim onu ve birkaç ayar yaptım. TN Panelden geçince gerçekten devrim niteliğindeymiş. :)
Ek olarak bazı kişiler HDMI ile 144 Hz almış ama ben bulamadım, 120 Hz'i geçemedim bir türlü.

Monitörüm dün geldi. Optix G241 bana çok hoş geldi. Sadece ilk kurulumunu yaptığımda parlaklık fazlaydı, düşüğe çektim onu ve birkaç ayar yaptım. TN Panelden geçince gerçekten devrim niteliğindeymiş. :)
Ek olarak bazı kişiler HDMI ile 144 Hz almış ama ben bulamadım, 120 Hz'i geçemedim bir türlü.
HDMI 2.0 ile alabiliyorsunuz diye biliyorum.

Geri
Yukarı