İnceleme MSI Optix G241 incelemesi

Monitörler hakkında profesyonel değilim ve ilk incelemem olacak hatalarımı uyarırsanız sevinirim.
Yaklaşık 1 yıldır kullanıcısıyım 1,400 küsur fiyata almıştım o zamanlar bence F/P'dir fakat,
Şu anki fiyatında daha iyi monitörler bulunabilir diye düşünüyorum (3.311 TL)

Sağlamlık;
+ 1: Ekran yeterince sağlam, sürekli FPS oyunları oynarım çok çabuk sinirlenen birisiyim, birçok kez yumruk atmışlığım var fakat bir çatlak, çizik yok.
- 2: Ayakları metal sağlam fakat dikey çubuğu plastik, monitörü bu çubuktan tutarak fazla gezdirdim ve bir süre sonra bu plastik ve ayağın birleştiği yer oynamaya başladı, ayaklar sabit fakat güç kullanımıyla ekran sağa veya sola dönebiliyor. (ekranın altındaki kalın şeritten kaldırıp gezdirirseniz bir problem olacağını sanmıyorum.
- 3: Monitörü yanlarından ve üstünden tutmak çok sakıncalı çok nazik ve ince görünüyor. Ekranın kenarlarından bastırdığınızda ufacık bir göçme oluşuyor. (yumruk atacaksanız ekranın ortasına atmanız daha sağlıklı olacaktır :D)

(Arkadaşımda Curved modeli var ve, düz ekrana göre daha narin görünüyor bu modeli olan, alacak arkadaşlara bu ekran koruyucu önerebilirim: https://www.hepsiburada.com/bestoclass-elmas-panel-msi-optix-g241-curved-monitor-ekran-koruyucu-p-HBV00001923GM?magaza=BESTOCLASS TEKNOLOJİ

Ekran;
+ 1: Pencereye sırtım dönük şekilde oturuyorum, güneş doğrudan monitöre vuruyor. Öğlen ve akşam üzeri saatlerinde vurmasından rahatsız olmuyorum yansımıyor, fakat sabah 7, 8 gibi vuran güneş biraz rahatsızlık verebiliyor.
+ 2: Ekrana 2 / 2,5 metre uzaklıktan çapraz baksam bile net görebiliyorum.
- 3: Benim "biraz" kötü kullanımımdan dolayı çitaları açıldığından ilk aldığım güne göre daha fazla ışık geçiriyor, ilk aldığım günlerde rahatsız edecek kadar değildi.
+ 4: Digital vibrance ve parlaklık standart haldeyse karanlık bir ortamda ve karanlık bir sahnede ışık sızması beni neredeyse hiç rahatsız etmedi.
- 5: Digital vibrance veya parlaklık standart ayarından yüksekse karanlık bir ortamda ve karanlık bir sahnede ışık sızması net bir şekilde rahatsız ediyor.

Tasarım;
+ 1: Ayakları ağır, uzun ve ince olduğundan dolayı seramik, kuvars gibi masalarda güç kullanmadıkça kaymıyor.
- 2: Ayakları metal sağlam fakat ayakların üstündeki dikey çubuk plastik monitör buradan taşınıyorsa bir süre sonra yanları ve ayaklarla birleşme kısmı açılıyor.-
- 3: Monitörü yakından kullanıcaksanız ayakları özellikle FPS oyunları oynarken klavyenin rahatlığını epey bozabiliyor.
+ 4: Kablo giriş yerleri monitörün arkasında bir cepte ve aşşağıya doğru bakıyor, monitörün ayaklarına dolaşmıyor ve görüntü kirliğiği yapmıyor.

Kontrol paneli;
1: Bence gayet hoş bir kontrol paneli kullanımı var monitörün arkasında bir kırmızı düğme var bu düğme yukarı, aşağı, sağa ve sola çekilip basılabiliyor.
2: Panelde istenilen çoğu özelleştirme var;
--2.1: Oyun; gece görüşü, oyun modu, hbö, cross gibi birkaç ayar.
--2.2: Profesyonel; göz koruyucu, HDCR, görüntü iyileştirme vs.
--2.3: Görüntü: Parlaklık, netlik, sıcaklık vs.
--2.4: Diğer kategoriler ise; giriş kaynağı, gezinme tuşu(özelleştirme), ayar (dil, saydamlık vs.)
**İncelemem bu kadardı yararlı olduysa ne mutlu. Eksiğim, yanlışım varsa belirtirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı