MSI Optix G241 vs AOC 24G2U

Pek fark edeceğini sanmıyorum hocam. Sonuçta arada 200TL fark var.
Fiyat ile fark anlaşılmaz.
IPS ile VA arasında renk kalitesi ve doğruluğu olarak bayağı fark var.

VA da kötü değil ama bu bütçede böyle güzel IPS'ler varken alınmaz. Hem sadece panel de değil, renk gamutları da daha yüksek 24G2U ile bu MSI monitörün.

Renk gamutları çok iyi (sRGB %128, DCI P3 %95).

24G2U'ya çok benzeyen bir model.
Ama pivot (Dikey kullanabilme) ve sağ-sol çevirme yok.

Bu hareket kabiliyeti farkları sizin için önemli değilse bunu alın, çok önemli ise azıcık arttırıp AOC alabilirsiniz.
Hocam 24g2u indirimi beklemek daha mantıklı sanki ne dersiniz?

Hocam 24g2u indirimi beklemek daha mantıklı sanki ne dersiniz?
1 ay kadar önce 24G2U 1500TL civarı idi.

Bekleyebilirsiniz ama daha da beter olabilir fiyatlar.
Eskiden bu fiyatlarda olan IPS monitörlerin bırakın fiyatı doğru düzgün stokları bile yok ya da çok şişirilmiş ve az sayıda (Mesela XG2405, VP249QGR).

Bence beklemeyin ama karar sizin tabii.

1 Ay kadar önce 24G2U 1500TL civarı idi.

Bekleyebilirsiniz ama daha da beter olabilir fiyatlar.
Eskiden bu fiyatlarda olan IPS monitörlerin bırakın fiyatı doğru düzgün stokları bile yok ya da çok şişirilmiş ve az sayıda (mesela XG2405, VP249QGR).

Bence beklemeyin ama karar sizin tabii.

Yani bu MSI monitörü de alabilirim o yüzden dedim. 24G2U beklemektense o yüzden sordum. Siz 24g2u monitörü beklemeden alın mı demek istediniz?

Yani bu MSI monitörü de alabilirim o yüzden dedim. 24G2U beklemektense o yüzden sordum. Siz 24g2u monitörü beklemeden alın mı demek istediniz?
Hayır.

İlk mesajda belirttiğim gibi MSI'ın hareket kabiliyeti eksikliklerini tartın, eğer çok önemli değilse MSI alın geçin.
Çok önemli ise de bir şekilde arttırıp alabilirsiniz.

Hayır.

İlk mesajda belirttiğim gibi MSI'ın hareket kabiliyeti eksikliklerini tartın, eğer çok önemli değilse MSI alın geçin.

Sinerji'de 1830 TL 24G2U oradan almayı düşünüyorum bu MSI'da DP kablosu çıkmıyormuş 80 TL onu alacağım zaten yani aynı fiyata gelecekler. Şu an sadece hangisi daha iyiyse onu alma taraftarıyım yani.
Sinerji'de 1830 TL 24G2U oradan almayı düşünüyorum bu MSI'da DP kablosu çıkmıyormuş 80 TL onu alacağım zaten yani aynı fiyata gelecekler. Şu an sadece hangisi daha iyiyse onu alma taraftarıyım yani.

Hayır.

Bir de LCF özelliğini duydunuz mu bilmiyorum galiba 24G2U'da var ama bunda var mı emin olamadım baktım da biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı