MSI Optix G24c4 23.6" Alınır mı?

Ben GTX 1660 ile birlikte kullanıyorum. HDMI ile bağlı, dolayısıyla G-Sync aktif etmedim hiç. Apex de dahil olmak üzere hiçbir oyunda yırtılma sorunu yaşamadım. Yeni bir konu açıp sorunu ve denediğin çözüm yollarını detaylıca belirtirsen yardımcı olan biri çıkacaktır diye düşünüyorum.

apex de world edge haritasının ortasındaki lavlara bakınca ekran gidiyor hiç birşey görünmüyor resim yükledim

Dosya Ekleri

• Adsz.jpg
    Adsz.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 150
Bu yırtılma değil ki. Oyun dosyalarında sıkıntı olabilir, ekran kartı sürücüsünde sıkıntı olabilir. Oyunu HDD ile oynuyorsan ondan kaynaklı olabilir. Birçok sorun olabilir.

Evet, henüz hiç sorun yaşamadım. Aynı fiyat bandında FreeSync Premium olan düz ekranlı bir model çıkmış, ona da bakılabilir.

@midgardian selamlar, iyi forumlar. Konuyu hortlatıyorum, kusura bakmayın. Monitör arayışı içindeyim.
Monitörden hala memnun musunuz? Oyun oynarım, film/video ara sıra izlerim. Oyunlar hem rekabetçi hem de hikaye tabanlı oyunlar (%60-70 rekabetçi, %30-40 hikaye tabanlı). Sizce VA mı TN mi? Bu model var en ucuz VA panelde sanırım. Fiyat 2198₺. Bu fiyat bandında bir de Lenovo G25-10 model monitör var. O TN panel. Hangisini önerirsiniz?
Ghosting sorununu taktım kafaya ha bir de ışık sızmasını. Günlük kullanımda çok büyük bir sorun mu? Bunlar kurcaladı kafamı. Öneriniz nedir?

Ben monitörden memnunum hâlâ. Bence artık TN panel alınmaz. IPS, VA monitörler de tepki süresi olarak son derece hızlı ve renk gösterme açısından daha iyiler. Aynı fiyat bandında IPS yoksa G24C4 de düşünülebilir. Yakın zamanda IPS bazı modeller de vardı aynı fiyat bandında. Benim kullandığım üründe ışık sızması gibi bir sorun yok. Biraz şans işi bu konu. Hayalet efekti konusunda da beni rahatsız eden bir durum yok. 144Hz 1 MS cihazlar da günümüzde artık standart, daha yüksek yenileme hızı ve tepki süresi olan modeller bu tarz konularda daha avantajlı tabii. Her şey bütçe işi.

@midgardian selamlar, iyi forumlar. Konuyu hortlatıyorum, kusura bakmayın. Monitör arayışı içindeyim.
Monitörden hala memnun musunuz? Oyun oynarım, film/video ara sıra izlerim. Oyunlar hem rekabetçi hem de hikaye tabanlı oyunlar (%60-70 rekabetçi, %30-40 hikaye tabanlı). Sizce VA mı TN mi? Bu model var en ucuz VA panelde sanırım. Fiyat 2198₺. Bu fiyat bandında bir de Lenovo G25-10 model monitör var. O TN panel. Hangisini önerirsiniz?
Ghosting sorununu taktım kafaya ha bir de ışık sızmasını. Günlük kullanımda çok büyük bir sorun mu? Bunlar kurcaladı kafamı. Öneriniz nedir?
TN'den uzak durun.

@midgardian @Sadullah peki Asus Tuf VG247QA1 nasıldır? Fiyatı 2300 TL. 165Hz 1Ms VA panel... Ghosting sıkıntısı hakkında bir şikayet duydunuz mu? Msi mi almalıyım Asus mu?
Şahsi fikrim ikisi de olur. Ghosting va paneller de illa ki oluyor. Ama rahatsız edicek kadar değil. Ve 165 ile 144hz arasında ki farkı ben hiç hissetmedim. Ama asusta çok ışık sızıyordu hatırladığım kadarı ile.

Geri
Yukarı