MSI Optix G2712 27" monitörde ışık sızması var mı?

KindOfEmre

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilişim
Monitör
MSI OPTIX G2712
Merhaba, başlıkta belirttiğim marka model monitörü 2 gün önce Hb'den satın aldım. Az önce oyun oynarken sol altta bir miktar sarılık dikkatimi çekti. Dikkatlice baktım ama ışık sızması mı yoksa IPS glow mu bilemedim. Sizce ne bu? Bir de eğer ışık sızması ise değişim talep etmeli miyim? Açıkçası monitörden memnunum herhangi bir ölü piksel çıkmadı. Ghosting sorunu da yok.

Dosya Ekleri

• .trashed-1671386872-MVIMG_20221118_210735.jpg
    .trashed-1671386872-MVIMG_20221118_210735.jpg
    89,1 KB · Görüntüleme: 201
Büyük ihtimalle hocam benim monitörde de var aynı sıkıntı sarı değil siyah bende. Işık sızması, bulutlanma falan olabilir hepsinin bir testini yapın net sonuca varırız.

Bulutlanma olmadığına eminim ışık sızmasına da pek benzemiyor zira karşıdan değil de aşağıdan baktığımda o sarılık kayboluyor. Araştırdığım kadarıyla ışık sızması olması için hangi açıdan bakılırsa bakılsın sabit şekilde orada durması gerekiyor.

Merhaba bende de aynı monitör var. Sizce iade etmeli miyim yoksa IPS panellerde bu kadar ışık sızması normal mi? Genel olarak iyi bir monitör bu olay kafama takıldı.
20221119_183448.jpg

Merhaba bende de aynı monitör var ve bugün karanlıkta fotoğraf çektim fotoğraftaki gibi çıktı. Sizce iade etmeli miyim yoksa bu kadar IPS panellerde bu kadar ışık sızması normal mi? Genel olarak iyi bir monitör bu olay kafama takıldı.

Hocam ince çerçeveli IPS panellerde arkadaşın attığı fotoğradtaki ışık sızması gayet normal bu zaten IPS panellerin bir küçük kusuru kalın çerçeveli panellerde daha zor rastlanır ışık sızmasına.

Hocam ince çerçeveli IPS panellerde arkadaşın attığı fotoğradtaki ışık sızması gayet normal bu zaten IPS panellerin bir küçük kusuru kalın çerçeveli panellerde daha zor rastlanır ışık sızmasına.
hocam fotoğrafı atamamıştım şimdi attım.Sizce attığım görseldeki normal mi ?

Geri
Yukarı