MSI Optix G273QF nasıldır?

Kasım ayında 2800'e aldım. Şu an 7500 TL bandında. Aldığım siteden söylüyorum fiyatını. Başka sitelerde daha ucuza vardır illaki. Ben İtopya'dan aldım.

O özelliği nasıl açıyoruz? Yoksa açık bir şekilde standart ayarlarda duruyor mudur? Konstrat kaç ben de merak ettim bak şimdi. Böyle film filan izlerken beni kaptırsın istiyorum. Zaten kulaklığım da G PRO X ama onun da ayarları istediğim gibi yapamadım. Müzik dinlerken ya ses normal geliyor ya da bass ayarlı açarsam da kulakları kanatıyor resmen bass vuruşu. Paraya kıydık ama film izleme keyfine kavuşamadık :D.

Monitörün kendi ayar panelinde öyle bir ayar bulunmalı. Ya da NVIDIA denetim masasında var.

Bu arada aklımda kontrast diye kalmış nedense. Doygunluk(Saturation) ayarın ismi. :D. Kontrastı biraz unutun ama onunda alakası var görüntüyle.

1657020210143.png

1657020236841.png

Kısacası monitörün ve denetim masasının tüm ayarlarını kurcalayıp güzel bir görüntü yakalayın kendinize.

Monitörün kendi ayar panelinde öyle bir ayar bulunmalı. Ya da NVIDIA denetim masasında var.

Bu arada aklımda kontrast diye kalmış nedense. Doygunluk(saturation) ayarın ismi. :D. Kontrastı biraz unutun ama onunda alakası var görüntüyle.

Eki Görüntüle 1441681
Eki Görüntüle 1441682

Kısacası monitörün ve Denetim Masası'nın tüm ayarlarını kurcalayıp güzel bir görüntü yakalayın kendinize.

Bak mesela ben bazı oyunlarda soldaki gibi renkler alıyorum. Mesela bazı oyunlar çok soğuk çok itici geliyor. Ama diyorum ki bu oyunu oynayan milyonlar var. E nasıl oluyor da insanlar bu renklere sabrediyor diyorum. Demek ki ayarlardan kaynaklı. Ben akşam dediğin ayarı kurcalayacağım hocam. Doygunluk ayarı.

Geri
Yukarı