Bütçe
2000-3600 tl

Yunus08c

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim iki ürün arasında kaldım.

Acer EDO270U 2300 TL.
MSI Optix G27CQ4 2900TL.

600 lira fazla verip MSI almaya değer mi?
Bütcem 3000TL, en fazla 3600TL.
Bu iki ürün arasında kaldım. Daha bilinçli olanlardan ya da ürünleri kullananlardan yardım almak için açtım konuyu, başka önerisi olan varsa da yazabilir.

Monitörü alacağım evdeki hazır sistemim:
Ryzen 2700X işlemci
2*8 3200 MHz Corsair RAM
MSI X370 xpower Gaming Titanium anakart
MSI RX 570 8 GB Armor
ViewSonic VX2458-C mhd 144Hz 1 ms monitörün yerine daha iyi bir şey almak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem 2K için yetersiz. Doğru düzgün bir 1080p monitör öneririm.
Eğer ki zamanınızı ağırlıklı olarak CS:GO tarzı oyunlarda geçiyorsanız 27GN750 tavsiye ederim.
Genel, oyun, film, dizi ve video izlemek için VX2705-2K veya bütçe el verirse VX2758-2K daha iyi bir seçim olur. Ancak burada da 144Hz'in manası kalmaz. Bu nedenle 275E2FAE en iyi seçim olur.

Bu sistem 2K için yetersiz. Doğru düzgün bir 1080p monitör öneririm.
Eğer ki zamanınızı ağırlıklı olarak CS:GO tarzı oyunlarda geçiyorsanız 27GN750 tavsiye ederim.
Genel, oyun, film, dizi ve video izlemek için VX2705-2K veya bütçe el verirse VX2758-2K daha iyi bir seçim olur. Ancak burada da 144Hz'in manası kalmaz. Bu nedenle 275E2FAE en iyi seçim olur.

Sistem 2k için neden yetersiz anlayamadım ağırlıklı olarak film video izliyoruz kalan zamanda oyun olarak cs go pubg Valorant vb tarzda oyunlar oynuyoruz genel olarak böyle kullanınca 144hz önemi neden kalmıyor?

Sistem 2k için neden yetersiz anlayamadım ağırlıklı olarak film video izliyoruz kalan zamanda oyun olarak cs go pubg Valorant vb tarzda oyunlar oynuyoruz genel olarak böyle kullanınca 144hz önemi neden kalmıyor?
Bu sistem 2K'da yeteri kadar FPS alamayacaktır(CS:GO vb. oyunlar hariç).

144Hz önemsiz kalır dediğim kısmı anlam karışıklığı olmasın diye satırbaşı yaptım ama yanlış anlaşılmış. Demek istediğim filmler, diziler ve videolar 24 FPS, 3A oyunlarda ise 60 FPS alırsınız. Bu yüzden 144Hz'in anlamı kalmaz.

Oynadığınız oyunları belirtmediğiniz için farklı amaçlar için farklı monitörler koydum. Amacınıza göre 27GN750-B iyi bir seçim.

Bu sistem 2K'da yeteri kadar FPS alamayacaktır(CS:GO vb. oyunlar hariç).

144Hz önemsiz kalır dediğim kısmı anlam karışıklığı olmasın diye satırbaşı yaptım ama yanlış anlaşılmış. Demek istediğim filmler, diziler ve videolar 24 FPS, 3A oyunlarda ise 60 FPS alırsınız. Bu yüzden 144Hz'in anlamı kalmaz.

Oynadığınız oyunları belirtmediğiniz için farklı amaçlar için farklı monitörler koydum. Amacınıza göre 27GN750-B iyi bir seçim.
İleride para biriktirip 2k yı yeteri kadar fps alacak ekran kartı almalıyım o zaman. Şuanda performans alamasamda 1080 çeker öyle kullanırım ileriye dönük bir ekran almış olurum. Ekran kartım yetincede monitörün performansını tam performanslı kullanırım yanlış mı düşünüyorum.

İleride para biriktirip 2k yı yeteri kadar fps alacak ekran kartı almalıyım o zaman. Şuanda performans alamasamda 1080 çeker öyle kullanırım ileriye dönük bir ekran almış olurum. Ekran kartım yetincede performans tam performanslı kullanırım yanlış mı düşünüyorum.
Yarı doğru yarı yanlış düşünüyorsunuz. 1440p bir monitör 1080p'de, 1080p bir monitörde 1080p'den daha kötü bir görüntü verecektir. Ne kadar uzun süre bekleyeceğinize bağlı olarak değişir.

6 7 ay kadar bekleriz en fazla
Biraz fazla gibi geldi. 2. Elde değer kaybetmeyecek markaları tercih etmeniz biraz daha mantıklı geliyor.
Ondan sonra da monitör yenilersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı