MSI Optix MAG241CV 23.6 VS ASUS 24" VG248QG Hangisini Tercih Etmeliyim?

BrewsteR

Hectopat
Herkese iyi forumlar.
Efsanevi cuma indirimlerinden faydalanmak istiyorum.
Uzun zamandır monitörleri araştırıyorum, yalnız işin içinden çıkamadım.
Aklımda 2 monitör var:
1.ci monitör:

2.ci monitör:

Sistemim:
RTX 2060
R5 2600
16GB 3000 MHZ RAM

Genellikle FPS oyunları oynuyorum.
Film dizide izlerim elbette.

Herkese iyi forumlar.
Efsanevi cuma indirimlerinden faydalanmak istiyorum.
Uzun zamandır monitörleri araştırıyorum, yalnız işin içinden çıkamadım.
Aklımda 2 monitör var:
1.ci monitör:

2.ci monitör:

Sistemim:
RTX 2060
R5 2600
16GB 3000 MHZ RAM

Genellikle FPS oyunları oynuyorum.
Film dizide izlerim elbette.
Normalde MSI önerirdim, fakat asus bana göz kırptı :) Asus fiyatı biraz daha pahalı da olsa hem Hz bakımından, hem de ms bakımından daha iyi. Ayrıca g-sync de var. Ama almadan önce biraz araştırın derim. Hani piksel sorunu vs. var mı diye.

Ben bugün bizzat mağazaya gittim vp248QE ile 248QG yan yana denemek için şansıma ikisi de açık yokmuş ve biri de mağaza da yokmuş. 248QE olanı aldım çıktım açıkçası. 0.5 ile 1 MS arasında fark yok diyebiliriz tamamen pazarlama olarak algı yaratmak amaçlı yapılan bir şey sabit olarak 0.5 vermesi imkansız. 165 Hz de aşırtma olarak çıkılıyor bu da monitör ömrünü kısaltır düşüncesiyle tercih etmedim G-sync için 300 TL vermek istemedim ki kendisi destekli orijinal sürücüsü olan değil kullanabiliyorsunuz fakat parlama oluyormuş orjinali gibi olmuyormuş tercih sizin.

Ben bugün bizzat mağazaya gittim vp248QE ile 248QG yan yana denemek için şansıma ikisi de açık yokmuş ve biri de mağaza da yokmuş. 248QE olanı aldım çıktım açıkçası. 0.5 ile 1 MS arasında fark yok diyebiliriz tamamen pazarlama olarak algı yaratmak amaçlı yapılan bir şey sabit olarak 0.5 vermesi imkansız. 165 Hz de aşırtma olarak çıkılıyor bu da monitör ömrünü kısaltır düşüncesiyle tercih etmedim G-sync için 300 TL vermek istemedim ki kendisi destekli orijinal sürücüsü olan değil kullanabiliyorsunuz fakat parlama oluyormuş orjinali gibi olmuyormuş tercih sizin.
Valla bug'a girdim.
Ne yapacağımı şaşırdım.
Dün akşam bir kafede 248QG ile oynama fırsatım oldu, oyun için çok mükemmelde, film-dizi izlenmiyor.
Yani 1080p yapıyorum çok net olmuyor, ve karanlık sahnelerde görüntü pixelleri gözüküyor, yani film-dizide tatmin olmadım.

Sanırım VA panelde öyle bi durum olmaz.

Valla bug'a girdim.
Ne yapacağımı şaşırdım.
Dün akşam bir kafede 248QG ile oynama fırsatım oldu, oyun için çok mükemmelde, film-dizi izlenmiyor.
Yani 1080p yapıyorum çok net olmuyor, ve karanlık sahnelerde görüntü pixelleri gözüküyor, yani film-dizide tatmin olmadım.

Sanırım VA panelde öyle bi durum olmaz.
Aynı sorunu Asus VG258QR modelinde yaşadım galiba QG modelinde de aynı şekilde

Yeni konular

Geri
Yukarı