MSI Optix MAG274QRF-QD Oyuncu Monitörü İncelemesi

MSI-Optix-MAG274QRF-QD-04.jpg

MSI, Optix MAG274QRF-QD mönitöründe oyuncuların ilgisini çeken tüm özellikleri aynı kasanın içinde toplamayı başarmış. MSI tarafından piyasaya sürülen Optix MAG274QRF-QD, tamamen modern oyuncuların beklentileri dikkate alınarak hazırlanmış bir oyuncu monitörü. Tabii ki model isminin karışık ve söylenmesi zor olması biraz can sıkıcı. Markaların model isimlerini seçerken biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Ancak adının zorluğunu bir […]

Devamı: MSI Optix MAG274QRF-QD Oyuncu Monitörü İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Merhaba,

Hardware Unboxed'ın youtube incelemesinde monitörün renk gamutunun sRGB'ye göre çok yüksek olmasından dolayı, sRGB içerikte renklerin abartılı ve patlak göründüğünü ve ancak kalibratör yardımıyla %100 sRGB skalasına indirilebildiğini belirtmişler. Tükettiğimiz içeriğin neredeyse tamamı, özellikle oyunların tamamı sRGB renk gamutu standart alınarak tasarlanıyor diye biliyorum. Bu durum kalibratöre sahip olmayanlar için kötü ve gerçekçi olmayan bir tecrübeye sebep olmaz mı?

Merhaba,

Hardware Unboxed'ın YouTube incelemesinde monitörün renk gamutunun SRGB'ye göre çok yüksek olmasından dolayı, sRGB içerikte renklerin abartılı ve patlak göründüğünü ve ancak kalibratör yardımıyla %100 sRGB skalasına indirilebildiğini belirtmişler. Tükettiğimiz içeriğin neredeyse tamamı, özellikle oyunların tamamı sRGB renk gamutu standart alınarak tasarlanıyor diye biliyorum. Bu durum kalibratöre sahip olmayanlar için kötü ve gerçekçi olmayan bir tecrübeye sebep olmaz mı?

Merhabalar bende var monitör sadece ten renkleri biraz kırmızımsı renge kaçıyor. Işık sızması neredeyse hiç yok. Genel olarak çok memnunum.

Ghosting yok Apex, R6, Rust gibi oyunlarda denedim.
Bende aldım kullanıyorum hiç ghosting vb yok ama ne yazık ki film izlenecek bir monitör değil kendisi. Neredeyse film ve dizilerin çoğu internette 1080 p olarak yüklenmiş. Bununla 1080p video.izledimi puslu gösteriyor. 1440p monitör olmasıyla alakalı sanırım. Herşeyi iyi bir monitörün böyle bi sıkıntısı olması canımı çok sıktı doğrusu. Alışma ya çalışıyorum alışamassam iade edeceğim.

Bende aldım kullanıyorum hiç ghosting vb yok ama ne yazık ki film izlenecek bir monitör değil kendisi. Neredeyse film ve dizilerin çoğu internette 1080 p olarak yüklenmiş. Bununla 1080p video.izledimi puslu gösteriyor. 1440p monitör olmasıyla alakalı sanırım. Herşeyi iyi bir monitörün böyle bi sıkıntısı olması canımı çok sıktı doğrusu. Alışma ya çalışıyorum alışamassam iade edeceğim.
Macbook'larda sorun olmuyor bildiğim kadarıyla. Neden bu monitörlerde oluyor? Boyutuyla mı alakalı?

Macbook'larda sorun olmuyor bildiğim kadarıyla. Neden bu monitörlerde oluyor? Boyutuyla mı alakalı?
Olabilir berki de ondan. Film dizi için alan arkadaşlara tavsiyem. 1440p de izlemicekseniz almayın. 1080p 27 inç monitör den buna geçtim. Bariz 1080p videolar iğrenç gözüküyor. Sebebinin bu monitör ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. 1440p monitörler de genel bi sorun bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı