Elektronik MSI Optix MAG274R2 IPS monitör 4.999 TL!

Bu üç monitör arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz?
MAG274R2 hem 10 bit FRC değerine çıkıyor, hem de sRGB yüzdesinin doğruluk oranı çok daha yüksek. Ek olarak iki monitör 16.7 Milyon renk desteği sağlarken MAG274R2 1.07 Milyar renk desteği değerine sahip. FRC, sRGB ve renk gamutu gibi çok bilinmeyen fakat monitörün renk kalitesi için oldukça önemli olan bu özelliklerde diğerlerine göre daha iyi.
Screenshot_1.png

Sipariş verdim teşekkürler bilgiler için inşallah pişman olmam piksel sayma muhabbeti biraz aklımı kurcalamıştı fakat şans vermek istiyorum sonuçta Amazon'dan alıyorum bunun güvencesi bile yetiyor.

Genel olarak bir MAG274R2 kullanıcı olarak yorum yapmak istiyorum, monitörü yaklaşık 7-8 ay gibi bir süredir kullanıyorum. Monitörü ilk aldığım zaman HB üzerinden aldım ve bana kullanılmış ürün gönderdiklerini fark ettim, iadesini yapıp aynı monitörü Amazon üzerinden aldım ve sıfır kapalı kutu olarak elime ulaştı. Ölü piksel vs. gibi sorunlar ile karşılaşmadım fakat bu tamamen şans meselesi, eğer böyle bir sorun yaşarsanız zaten Amazon gerekli yardımı yapacaktır.

Monitöre gelecek olursak oldukça memnunum, genellikle hikaye tarzı oyunlar oynuyorum bu yüzden büyük ekran ve IPS monitör olmasını istemiştim. IPS monitör olmasının yanı sıra renk doğruluğu yüzdesinin de yüksek olmasına dikkat ettim, çoğu IPS monitörün aksine 1.07 milyar renk desteğine sahip. RDR 2 tarzı oyunlar da inanılmaz bir görsel şölen yaşatıyor diyebilirim.

FPS tarzı CS:GO gibi oyunlara da giriyorum ara sıra, FPS oyunlarında büyük ekran da bu tür oyunlar oynamanızı önermem açıkçası, FPS tarzı oyunlar için bence ideal boyut 24 inç. Ben eğlence amaçlı oynadığım için FPS tarzı oyunlar da sorun yaşamıyorum fakat rekabetçi ve ciddi oynayan biriyseniz FPS için bu ekran size büyük gelebilir.

Film, dizi ve bazen maçları da buradan izliyorum, renk kalitesini canlı ve iyi bir görüntü sunuyor.

Son olarak monitörden genel olarak oldukça memnunum, aklıma gelen tek sorun veya kötü yanının monitöre yakın durduğum zaman piksellerinin fark edilmesidir. Genel olarak monitöre mesafeli oturduğum için bu sorunu yaşamadım fakat monitörü yakın kullansaydım bu pikselleri görme sıkıntısını yaşardım diye düşünüyorum. En azından bir kol mesafesi uzaklıkta oturuyorum bu sayede bir sorun yaşamadım fakat eğer ki monitöre çok yakın duran biriyseniz pikselleri görme sıkıntısı çekebilirsiniz.

Genel olarak bir MAG274R2 kullanıcı olarak yorum yapmak istiyorum, monitörü yaklaşık 7-8 ay gibi bir süredir kullanıyorum. Monitörü ilk aldığım zaman hb üzerinden aldım ve bana kullanılmış ürün gönderdiklerini fark ettim, iadesini yapıp aynı monitörü Amazon üzerinden aldım ve sıfır kapalı kutu olarak elime ulaştı. Ölü piksel vs. gibi sorunlar ile karşılaşmadım fakat bu tamamen şans meselesi, eğer böyle bir sorun yaşarsanız zaten Amazon gerekli yardımı yapacaktır.

Monitöre gelecek olursak oldukça memnunum, genellikle hikaye tarzı oyunlar oynuyorum bu yüzden büyük ekran ve IPS monitör olmasını istemiştim. IPS monitör olmasının yanı sıra renk doğruluğu yüzdesinin de yüksek olmasına dikkat ettim, çoğu IPS monitörün aksine 1.07 milyar renk desteğine sahip. RDR 2 tarzı oyunlar da inanılmaz bir görsel şölen yaşatıyor diyebilirim.

FPS tarzı CS:GO gibi oyunlara da giriyorum ara sıra, FPS oyunlarında büyük ekran da bu tür oyunlar oynamanızı önermem açıkçası, FPS tarzı oyunlar için bence ideal boyut 24 inç. Ben eğlence amaçlı oynadığım için FPS tarzı oyunlar da sorun yaşamıyorum fakat rekabetçi ve ciddi oynayan biriyseniz FPS için bu ekran size büyük gelebilir.

Film, dizi ve bazen maçları da buradan izliyorum, renk kalitesini canlı ve iyi bir görüntü sunuyor.

Son olarak monitörden genel olarak oldukça memnunum, aklıma gelen tek sorun veya kötü yanının monitöre yakın durduğum zaman piksellerinin fark edilmesidir. Genel olarak monitöre mesafeli oturduğum için bu sorunu yaşamadım fakat monitörü yakın kullansaydım bu pikselleri görme sıkıntısını yaşardım diye düşünüyorum. En azından bir kol mesafesi uzaklıkta oturuyorum bu sayede bir sorun yaşamadım fakat eğer ki monitöre çok yakın duran biriyseniz pikselleri görme sıkıntısı çekebilirsiniz.

Genellikle Valorant, CS:GO gibi oyunları oynuyorum fakat 24 inç bana küçük geliyor 27 inçte daha rahat ettiğimi düşünüyorum çok kısa bir süre internet kafede oynamıştım çünkü bakalım inşallah beklentilerimi karşılar teşekkürler açıklama için.

Genellikle Valorant, CS:GO gibi oyunları oynuyorum fakat 24 inç bana küçük geliyor 27 inçte daha rahat ettiğimi düşünüyorum çok kısa bir süre internet kafede oynamıştım çünkü bakalım inşallah beklentilerimi karşılar teşekkürler açıklama için.
Hoşunuza gitmese bile Amazon bir sıkıntı çıkarmaz iade konusunda, en güvendiğim firma şuan.

Yeni konular

Geri
Yukarı