MSI Optix MAG322CQR Ghosting Problemi

Değişimden gelen 2. MSI MAG serisi monitörü 2 yıla yakın kullanmış biri olarak bir daha asla monitörde MSI tercih etmeyeceğimi gönül rahatlığıyla dile getirebilirim.

Ürettikleri çoğu modelde sayısız kronik arıza var. Işık sızması, ölü piksel veya gölgelenme. Hatta son monitörümde AMOLED yanığı denilen olaya benzer bir sorun bile yaşadım. Zaten servise bunun için gönderdim. Baş ağrısı, göz tembelliği hemen her olumsuz sağlık sorunu yaşattı bana.

Konu sahibine ve tüm MSI monitör kullanıp şikayetçi olan kullanıcılara tavsiyem; eğer ürünü indirimden satın almadıysanız direkt para iadesi, indirimle alındıysa değişim talep edip gelen ürünü satmanız ve başka marka Curved olmayan bir monitör almanız yönünde olacak.

Curved monitörü de kimseye tavsiye etmiyorum. Bir çok sağlık sorununa yol açıyor, görüntü kalitesinden ödün veriyor. Hemen her markanın her modelinde kusurlar görmek yüksek bir ihtimal. Zaten yeni nesil monitörler de çoğunlukla düz ekran. Firmalar da Curved olayının gereksiz ve problemli olduğu konusunda kullanıcılarla hemfikir.

Sanırım bu konuda sonuna kadar haklısınız dediğiniz gibi normal fiyattan almış olsam iade edeceğim ama 2700TL gibi bir fiyata geldi ürün bana ve bu fiyata bunun gibi bir ürün yok piyasada o yüzden fazla kurcalamak istemiyorum açıkçası :)

Sanırım bu konuda sonuna kadar haklısınız dediğiniz gibi normal fiyattan almış olsam iade edeceğim ama 2700TL gibi bir fiyata geldi ürün bana ve bu fiyata bunun gibi bir ürün yok piyasada o yüzden fazla kurcalamak istemiyorum açıkçası :)

Ölü piksel varsa ve hepsiburada.com üzerinden satın aldıysanız yardımcı olayım. Değişim raporu alıp muadilini istersiniz. Nede olsa işin uzmanı oldum MSI yüzünden, neye nasıl değişim verileceğini az çok kavradık.

Ölü piksel varsa ve hepsiburada.com üzerinden satın aldıysanız yardımcı olayım. Değişim raporu alıp muadilini istersiniz. Nede olsa işin uzmanı oldum MSI yüzünden, neye nasıl değişim verileceğini az çok kavradık.

Ölü piksel yok hocam Amazon'dan aldım sadece belirttiğim problem var başka bir sorun yok. Ama arada ekran pır pır yapıyor görüntü sanırım DP kablosundan yapıyor ama elim gidip te değiştiremedim :)

VA panellerin çoğunda olan koyu renklerde geçiş hızı yavaşlığı ve dolayısıyla oluşan sorunlardan biri. Sırf bu sebep ile önerilerimde Samsung G7 hariç VA panel önermiyorum. Markası önemli değil, çoğu VA panelin sorunu bu. Siyah geçişleri cidden berbat, 40-50ms gibi çok uzun süreyi bulabiliyor koyu renk geçiş süresi.

Yeni konular

Geri
Yukarı