MSI Overclocking Scanner Test Sonucu

NiqhTmaRe

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Resim Öğretmenliği
Ekran kartını hız aşırtmak istiyorum. Lütfen yapma gerek yok 1050Ti gücü ne ki gibi yorumlara girmeyelim istedim ve yapacağım. Bunun için programda deneme yaptım ve bana bu sonuçları gösterdi.

Adsız.png

Sizce verdiği değer iyi mi? Daha fazla zorlayabilirim ve gideceğinden de eminim. Ayrıca bellek hızında da artış yapmak istiyorum. Ne kadarı uygun olur tecrübeli arkadaşlarımız var ise yardımlarını bekliyorum.

GPU overclok'ta genellikle 200 MHz geçilmiyor. Bu nedenle 123 MHz yeterli bence. Mesela benim kartım OC versiyonu olduğu için 17 MHz veriyor bana.

Manuel OC yaparsanız daha da ileri gitmek mümkün ama bence 123 MHz yeterli.

GPU overclok'ta genellikle 200 MHz geçilmiyor. Bu nedenle 123 MHz yeterli bence. Mesela benim kartım OC versiyonu olduğu için 17 MHz veriyor bana.

Manuel OC yaparsanız daha da ileri gitmek mümkün ama bence 123 MHz yeterli.
Peki bellek hızını ne kadar attırmalıyım?

Şimdi PUBG ile deneme yapmak istedim. Yavaş yavaş arttırarak çekirdek hızı 144 bellek hızını ise 560 yaptım. Sonuç bilgisayar yeniden başladı. Voltaj vererek stabil çalışmasını sağlayabilirim ancak ekran kartının bana önerdiği çekirdek hızı 123 MHz ve sanırım bunu kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı