MSI Pro B650M-P AMD AM5 DDR5 Micro ATX anakart nasıldır?

Bende MSI B650P-WI-Fi var. Kesinlikle tavsiye etmem DDR5 için sürekli sorun yaşıyorum ve stabil çalışmıyor sistemim. ASUS daha iyi sürücü güncellemesinde ayrica mutlaka RAM'lerinizi anakart uyum listesinden kontrol edip alın.

Bende MSI B650P-WI-Fi var. Kesinlikle tavsiye etmem DDR5 için sürekli sorun yaşıyorum ve stabil çalışmıyor sistemim. ASUS daha iyi sürücü güncellemesinde ayrica mutlaka RAM'lerinizi anakart uyum listesinden kontrol edip alın.

ASUS'lar sıkıntılıymış diye okudum internette. Çok ısınıyorlarmış. Ayrıca, ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz?

Maalesef yapamam.

Ne sorunu yaşıyorsunuz?

EXPO açtığımda bilgisayar açılmıyor şu an RAM'lerimi 4800'de kullanabiliyorum. EXPO'dan vazgeçtim artık şu an mesela bilgisayarı akşam kapatıyorum sabah ilk açtığımda MSI logosundan sonra siyah ekranda kalıyor sistem ve masaüstüne ulaşamıyorum. Kasayı güçten çekip tekrar güç verdiğimde açılıyor sistem. Dual channel RAM takıyorum ama DRAM ışıgını (sarı) yakıyor söküyorum tek channel takıyorum VGA ışığını (beyaz) yakıyor. Böyle saçma sapan sorunlar çözümünüde bulamadım tavsiyelerin hepsini denedim ama nafile. Şaka gibi bir çözüm deniyorum sistem 2 gün sorunsuz iyi çözüldü diyorum 3. sabah açıyorum saçma sapan başka bir sorun çıkıyor karşıma.

Aynı Anakartı kullanıyoruz. Hiç bir sorun yaşamıyorum. Anakartı öneririm.

Ekleme: Sanırım sende Micro Center'dan aldın set olarak.

Geri
Yukarı