Çözüldü MSI Pro MP243X series monitörde ghosting var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Syrblo

Decapat
Daha fazla  
Monitör
MSI PRO MP243X Series 100Hz
Yeni bir monitör aldım eski laptopa bağlıyorum ama işimi görüyor. Ama ghosting yapıyor gibi hissettim. IPS monitörlerde az görülüyor diyorlar ama bir kontrol etmenizi rica ediyorum. Monitörün modeli MSI Pro MP243X series 100Hz.
iPhone 12 ile 120FPS ile çekilen video
iPhone 6S ile 240FPS ile çekilen video (daha uzun olduğu için ekledim, eğır çekimli.)
Daha rahat izlenebilsin diye 6S ile çekilen videonun YouTube bağlantısı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

12 ile çekilen videonun linki de burada:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Yeni bir monitör aldım eski laptopa bağlıyorum ama işimi görüyor. Ama ghosting yapıyor gibi hissettim. IPS monitörlerde az görülüyor diyorlar ama bir kontrol etmenizi rica ediyorum. Monitörün modeli MSI Pro MP243X series 100Hz.

Hayır ghosting yok. 100Hz'nin akıcılığı size yavaş geliyordur. 144Hz ve üzeri gibi düşük tepki süresi ve akıcılık beklmemeniz gerekiyor. Gün geçtikçe alışırsınız.
Ghosting için görsel bırakıyorum.

1611076253923.png

Hayır ghosting yok. 100Hz'nin akıcılığı size yavaş geliyordur. 144Hz ve üzeri gibi düşük tepki süresi ve akıcılık beklmemeniz gerekiyor. Gün geçtikçe alışırsınız.

1611076253923.png

Çözüm

Eki Görüntüle 2085973

Teşekkürler. Sıkıntı olmaması beni sevindirdi.

iPhone 12 ile 120FPS ile çekilen video
iPhone 6S ile 240FPS ile çekilen video (daha uzun olduğu için ekledim, eğır çekimli.)
Daha rahat izlenebilsin diye 6S ile çekilen videonun YouTube bağlantısı:

12 ile çekilen videonun linki de burada:

Bu monitörden memnun musun? Bende almayı düşünüyorum da.

Bu monitörden memnun musun? Bende almayı düşünüyorum da.
Pek monitörden anlayan birisi değilim ama 1 ay oluyor kullanmaya başlayalım gayet memnunum. Bunca sene laptoplarla oynadım hep oyunları 24 inç büyük geldi ama aşırı bir büyüklük yok sadece laptop monitöründan geçince biraz garipsiyor insan. Bu özelliklere sahip daha uygun fiyata bulamadım ben. 60hz ile 100hz çok farklı değil diyorlar ama bence önemsenmeyecek kadar az değil. 100 ile 144 belki çok farklı değil ama 60 ile 100 farkı var bence.

Pek monitörden anlayan birisi değilim ama 1 ay oluyor kullanmaya başlayalım gayet memnunum. Bunca sene laptoplarla oynadım hep oyunları 24 inç büyük geldi ama aşırı bir büyüklük yok sadece laptop monitöründan geçince biraz garipsiyor insan. Bu özelliklere sahip daha uygun fiyata bulamadım ben. 60hz ile 100hz çok farklı değil diyorlar ama bence önemsenmeyecek kadar az değil. 100 ile 144 belki çok farklı değil ama 60 ile 100 farkı var bence
Teşekkürler cevabın için
Aynı şekilde bende laptopdan monitöre geçecegim

Yeni konular

Geri
Yukarı