MSI Pro Z790-P Wi-Fi sisteme RX 580 takınca sistem açılıp kapanıyor

darkolan

Hectopat
RAM
Team T Force 6000MHZ 2x16 GB
Ekran kartı
Gigabyte Rx 580
Anakart
MSI Pro z 790-p
İşlemci
İntel i7 14700kf
Öncelikle sistem özelliklerim.
Anakart MSI Pro Z790-P Wi-Fi 7200 MHz.
RAM Team T Force 6000 MHz 2x16 GB.
İşlemcim Intel i7 14700KF.
Güç kaynağı High Power 750W 80+ Gold PSU.

Ekran kartım idarelik olarak Gigabyte RX580 kullanacağım. Birkaç ay sonra RTX 4070 Ti alacağım ancak kasamda bir sorun var. 2 gün önce durduk yere açıldığında görüntü vermemeye başladı. Anakarta baktığımda beyaz VGA ışığı yanıyordu. Birkac defa her şeyi sök tak yaptım ancak gelmedi.

O zaman ki kullandığım ekran kartı RX 470 Ti ve bozulduğunu düşündüm. Ayrica monitörüm de VGA girişli eski bir monitör. Yenisini ileride alacağım. Simdilik görüntü versin yeter modundayim. Ekran kartı ise DVI-D girişli olduğu için gidip çevirici almıştım. Böyle 10 gün civarı çalıştı. 2 gün önce çalışmayı durdurdu işte. Ekran kartı bozuldu diye şüphelendiğim için bir arkadaşımdan RX 580 aldım ancak şimdi onu takıyorum güç tuşuna basıyorum. Kasa çalışıyor. Fanlar dönüyor. Beyaz VGA ışığı yine yanıyor ancak görüntü gelemeden kırmızı ışık yanıp kendisini resetliyor sürekli. Bir iki defa daha denedim açılmıyor. Daha sonra eski bir ekran kartı vardı evde NVIDIA GT 730 model eski ekran kartı taktım çalıştı problemsiz bu sefer de. PSU'da mı sorun var sizce yoksa dönüştürücüde mi? Anlayamadım bir türlü.
RX 580 ekran kartı sağlam arkadaşım kullanıyordu zaten aktif olarak. Problem ne olabilir?

Psuyu birinden ödünç alabileceğin var mı varsa başka psuyla rx 580i dene ilk açılırken bi güç çekiyor o güçle mi sorun yaşanıyor görmüş oluruz zaten öyle bi durum varsa yeni ekran kartını almış olursun, eski ekran kartıyla çalışmasa da çok az güç alması muhtemelen psudan kablo takmadan çalışabilir olmasıdır. Kesin diyemem ama denemekte fayda var. Bi de resizable bar off yapıp aynı kartları deneyebilirsin de

Yeni konular

Geri
Yukarı