MSI Pulse GL76 11UEK-039XTR alınır mı?

Şu anda tek mantıklı seçenek yurt dışında bir tanıdık varsa ona getirtmek olur. Türkiye'de ki fiyatlar çıldırmış durumda. Bende 20 bin bandında bir laptop bakıyorum 17.3 inchlik, ama hiçbiri mantıklı fiyata satılmıyor.
Merhaba, öyle bir fırsatım var, aslında daha çok autocad çalıştırmak için ve çizim işlerinde kullanılmak üzere bir laptop istiyorum. hangi modeli önerirsiniz?

Almanya için bunu öneriyorum. Diğer ülkeleri çok araştırmadım.
Aslında çok fazla render ihtiyacımız olmuyor, genelde 2 boyutlu çizim yapılacak. O yüzden acaba 8 gb ekran kartı hafızası yerine ssd ve ram biraz daha yüksek olup ekran kartı da 6 gb olan bir model daha mı işimize yarar kararsızlığını yaşıyorum. Her halükarda ram ve ssd yükseltmek daha sonrasında ekran kartına nazaran daha kolay olacaktır ama yine de kararsız kaldım.

Aslında çok fazla render ihtiyacımız olmuyor, genelde 2 boyutlu çizim yapılacak. O yüzden acaba 8 gb ekran kartı hafızası yerine ssd ve ram biraz daha yüksek olup ekran kartı da 6 gb olan bir model daha mı işimize yarar kararsızlığını yaşıyorum. Her halükarda ram ve ssd yükseltmek daha sonrasında ekran kartına nazaran daha kolay olacaktır ama yine de kararsız kaldım.
Hocam o konu hakkında çok bilgim yok maalesef.

Monster Tulpar T7 v22.1 almıştım. Wi-Fi kartı sorunluydu, bağlantı sık sık kopuyordu. Adaptörü aşırı sıcaktı. Laptop zaten yanıyordu. MSI'a geçtim gerçekten donanımsal olarak belki aynısı ama kaliteyi anlıyorsun. 40 derece havada bazen ısınma artıyor ama cooler Boost teknoloji ile anında soğutabiliyorum. Performansı süper, parasını hak eden ürünlerden. Tavsiye ediyorum. Merak ettiğin varsa yardımcı olurum.
Tek sıkıntısı RTX 3060'ın 130W olmasına rağmen ki en yüksek modeli 6 GB VRAM olması. En yüksek kalitede oyunları şimdilik açıyor ama ilerisi için en az 8 GB VRAM gerek.

Ben de senin gibi GL almayı düşünüyordum ama yazılanlardan sonra fikrim değişti GP almayı düşünüyorum ama hiçbir yerde stok görünmüyor. Ne yapmam lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı