Çözüldü MSI R7 370 2 GB Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erdal35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sayın arkadaşlar. Öncelikle sistem özelliklerinden bahsedeyim.

Anakart - Asus H87M-PRO
İşlemci - İntel i5 4440 3.1 GHz
RAM'ler - 2 adet 4+4 = 8 GB Kingston
Ekran kartı - başlıkta olduğu gibi MSI R7 370 2 GB
Güç Kaynağı - XIGMATEK Tauro 500W 80 Plus

1 hafta öncesine kadar Win.7 kullanıyordum. Ve PC ilk açılışlarda bazen açılıyordu bazen ise ekran gelmiyordu, sinyal yok yazıp sıyah ekranda kalıyordu ve restart atıp tekrar başlattığımda açılıyordu. PC'yi formatlayıp Win.10 kurdum yaklaşık 1 hafta sorunsuz kullandım. Bir gün işten geldim PC'yi açıyorum ekran gelmiyor laciverte yakın düz bir ekranda kalıyor restart atıyorum yine aynısı ya siyah bir ekranda kalıyor yada mavi bir ekran. Daha sonra windows ile ilgili bir sorun olabileceğini düşündüm. Tekrar win.7 kurdum ancak yine aynı sorunla karşılaştım. Mavi ekran.. Kuzenimle iletişime geçtim o bu konularda daha iyi.. RAM'leri, ekran kartını, kablo bağlantılarını kontrol etmemi istedi yaptım, ancak değişen bir şey olmadı. Sonra bir şey dikkatimi çekti Mavi ekran geliyordu ancak Windows açılış sesi de geliyordu. Sonra ekran kartımın bozulmuş olmasından şüphelendim. Ve eski ekran kartımı PC'ye takıp denedim ve mavi ekran almadım.. Ekran kartımın bozulmuş olabileceği düşüncesi beni üzmeye başlamıştı ki bu kartı birde başka PC'de deneme fikri aklıma geldi.. Ve arkadaşımın PC'sine takıp denedik sonuç enteresan ekran kartı sorunsuz bir şekilde çalışıyordu..

Biraz uzun oldu ama sizce benim yaşadığım sorunun sebebi nedir. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.. Sağlıcakla kalın..

Samsung sürücüleri derken HDD leri mi sökeyim?
Hayır Samsung Telefon için olan sürücü ve programlar.
Ekstra bir ses kartım yok ana kartımdaki çıkışları kullanıyorum.
Var gözüküyor. Ekstra bir cihaz taktıysan onu da ses aygıtı olarak görmüş olabilir.
Güncel dosyanı yarın incelerim geç oldu yarın hatırlatırsınız.

Selamlar Murat hocam. Ben geçen hafta cumartesi yeni power supply aldım. Xıgmatek Vector S Serisi 80 Plus Silver 750W. 1 haftadır hata almadan kullanıyorum PC yi. Şimdi windows 10 indiriyorum. Technopat forumda anlatılan flash disk ile kurulum yolunu izleyeceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…