MSI R7 370 Sonrası Reset Atma Sorunu

Alpay Kılıç

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 2 gün önce MSI R7 370 ekran kartını satın aldım. Önceden R7 240 kullanıyordum. Yeni ekran kartı ile oyunlara girdikten 10 dakika sonra bilgisayar elektrik kesilmiş gibi bir anda kapanıyor, 2-3 saniye sonra tekrar açılıyor. Eski ekran kartımda hiç böyle olmamıştı. Güç kaynağım Aerocool VX-500. Aida64 ile kararlılık testi yaptım ve yarım saat bekledim reset atmadı. İşlemci sıcaklığı maksimum 60, ekran kartı sıcaklığı maksimum 64 derece gördüm. Acaba yeni ekran kartımda mı bir problem var yoksa güç kaynağı mı yetmiyor?
  • İşlemci : İ3-4160
  • Anakart : MSI H81M-P33
  • Ekran Kartı : MSI R7-370
  • PSU : Aerocool VX-500

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU diye düşünüyorum. Başka bir PSU ile dener misiniz ? Ayrıca PSU'dan doğrudan 6 PIN PCIe kabloları çıkıyor mu yoksa Molex ile dönüştürücü mü kullandınız ? Molex ile dönüştürme de sorun yaratabiliyor.
Doğrudan 6 pin çıkışı var ama normalde 500 wattlık psu larda 2 tane 6+2 pinlik varken bende sadece bir tane 6 pinlik var. Aida64 ve Furmark ile yarımşar saat test ettim. Test sırasında reset atmadı ama oyuna girdikten 10 dakika sonra bilgisayar kapanıyor. Deneyebileceğim başka psu yok malesef. Sizce sorun psu dan mı kaynaklanıyor?
Edit : Bir de güç kaynağından kaynaklandığını düşünüyorsanız 150 liraya kadar bir güç kaynağı önerebilir misiniz? Aklımda Corsair VS450, FSP Hyper 500 ve Zalman ZM500-LE var.

Her güç kaynağına güven olmuyor. Bazen söylenen miktardan az güç verebiliyorlar. Bu arada bence ekran kartından. Peki ekran gidip gelince kasadaki fan falan duruyor mu bir bak. Yani sistem temelli mi gidip geliyor yoksa sadece görüntü mü?

Bana kalırsa ekran kartıyla ilgili bir sorun yok.Güç kaynağından kaynaklı olabilir.Güç kaynağı olarak zalman dan başkasına güvenmem.

Güç kaynağı işi sıkıntılı iş. Bence bulduğun en kaliteli markayı al kurtul. Çünkü kötü bir güç kaynağı ana kart her ne kadar korumalı olursa olsun sıkıntı çıkarabilir. Sıkıntı çıkarırsa da zaten başka bir bileşeni de beraberinde götür.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı