MSI R7 370 Sonrası Reset Atma Sorunu

Alpay Kılıç

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 2 gün önce MSI R7 370 ekran kartını satın aldım. Önceden R7 240 kullanıyordum. Yeni ekran kartı ile oyunlara girdikten 10 dakika sonra bilgisayar elektrik kesilmiş gibi bir anda kapanıyor, 2-3 saniye sonra tekrar açılıyor. Eski ekran kartımda hiç böyle olmamıştı. Güç kaynağım Aerocool VX-500. Aida64 ile kararlılık testi yaptım ve yarım saat bekledim reset atmadı. İşlemci sıcaklığı maksimum 60, ekran kartı sıcaklığı maksimum 64 derece gördüm. Acaba yeni ekran kartımda mı bir problem var yoksa güç kaynağı mı yetmiyor?
  • İşlemci : İ3-4160
  • Anakart : MSI H81M-P33
  • Ekran Kartı : MSI R7-370
  • PSU : Aerocool VX-500

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu güç veremiyor, ya da bir anda fazla yük bindiriyor. Daha fazla zorlamadan 80+ bronze sertifikalı güç kaynaklarına yönel, yoksa bi'çuval inciri berbat edersin. Güç kaynağı çok önemli, fiyattan kısılması gereken bileşen değil.
Alacağım fakat 150 lira bütçem olduğu için çok fazla seçeneğim yok. Siz hangi psu önerirsiniz? Zalman ZM500-Le, Corsair VS450 ve FSP Hyper 500 arasından?

Benim de aklıma yazılımsal bir durumdan olabileceği geldi. Sanıyorum msı ın anakart ve ekran kartlarında gaming app otomatik overclock yapıyor. Tam olarak emin olmamakla birlikte ekran kartının araçlarına bir bakın derim. Mesela bende de anakartı var OC Genie de ayarlama yaparken sistem komple kapatıp açıyor sonra ayarlamaları yapmış bir şekilde açılıyor. Acaba dedim oyuna girdikten sonra oyunun belli bölümlerinde belirli bir grafik yeterliliği istediği anda otomatik oc için sistemi kapatıp açıyor olabilir mi? Tabi donanımsal olarak bişey de olabilir, arkadaşların dediği gibi psu vs.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı