MSİ R9 280X Ani FPS Düşüşleri

Saydek34

Hectopat
Daha fazla  
Evet başlıkta da belirttiğim üzere oyun sırasında 60 FPS değerlerinde seyreden GTA V anlık düşüşlerde 44-45 gibi değerlere düşünce göz yoran anlık takılmalar meydana geliyor. Ekran kartı driver güncel, BİOS güncel, işletim sistemi ve oyun orijinal işlemci AMD FX8350 ısı değerleri normal ve işlemci üzerinde Deep Cool CAPTAİN240 su soğutma sistemi takılı termal macun forumda gösterildiği gibi gayet muntazam bir şekilde sürülü RAM seviyem 2x4 Gskill 1866 frekansta çalışıyor problemi anlayamıyorum.

Evet haklısınız bunun bilgisini aldım ama ayarları otomatik ayarladığı için oyunu ilk yüklediğim den bu yana o ayarlar kapalı işin ilginç yanı ayarları düşürdüğümde de aynı problemi yaşıyorum, yükselttiğim vakit gene.

Programlar yardımıyla Fps'yi 40-45'e sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Böylece akıcılık bozulmamış olur :).

Msi Afterburner ile sabitleyebilirsiniz. Aşağıya video koydum ona bakarak yapabilirsiniz. Siz kurduğunuzda sadece sondaki Framerate Limit yeri direkt olarak programda başka sekmede değil. Fotoğrafta yuvarlak içine aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    109,5 KB · Görüntüleme: 123
Msi Afterburner ile sabitleyebilirsiniz. Aşağıya video koydum ona bakarak yapabilirsiniz. Siz kurduğunuzda sadece sondaki Framerate Limit yeri direkt olarak programda başka sekmede değil. Fotoğrafta yuvarlak içine aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler denedim ama kar etmedi maalesef sizce benim problemim hdd kaynaklı olabilir mi GTA V özellikle ssd kursam bu anlık kasmalar yok olur mu böyle bir şey mümkün mü?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı