R9 280X Oyunlarda FPS Düşüşleri

mücahit dilek

Hectopat
Daha fazla  
Hangi oyuna girersem gireyim ilk 15 dk'dan sonra oyunda FPS düşüşleri başlıyor. 50+ FPS alıyorum. 10 sn düşüyor 15 20 oluyor sonra tekrar düzeliyor. 5 dk sonra tekrar aynısı bu böyle sürüp gidiyor. MSI afterburner ile kontrol ettiğimde ekran kartı %99'dan 20 30'lara düşüyor kullanımı. Bütün sürücüler güncel. Ne yaptıysam çözemedim. Lütfen siz de bildiklerini esirgemeyin.

Windows 10 64 bit kullanıyorum.
Ekran kartı r9 280x
İşlemci FX 8320
PSU 600w
Anakart ASUS M5A97LE R2.0
RAM 8 GB 1333 MHz

Sorun RAM. Sanırım RAM'inizin frekansı düşük olduğundan bir sorun yaşıyorsunuz. Veya RAM yetmiyor. RAM'i değiştirip deneyin. Olmazsa üstatlardan yardım isteyelim. @BERWAR @Jira @apesh1t @FantastikTürk

RAM yetmese sürekli düşük performans almaz mıyım? 4 5 dk normal 15 sn düşük FPS oluyor.

İşlemciniz oyundayken % kaç kullanım ve kaç derece oluyor. Baktınız mı ?

İşlemci % 50 en fazla ve 55 dereceyi geçtiğini hiç görmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun RAM'e benzemiyor. MSI AfterBurner ile sicaklik degerlerini paylasin, PSU marka model nedir? Oynadiginiz oyunnda RAM kullanimi ne kadar oluyor ve hangi oyunu oynuyorsunuz?

Diğer hesabım anlamadığım bir şekilde ceza yedi mesaj felan yazamıyorum kaç gündür
@FantastikTürk sıcaklık olarak oyunda kart %99 yük altında en fazla 70 derece oluyor hatta bilerek kartın fanlarını kıstım 78 79 dereceyi gördü ama düşmedi fps
PSU olarakta Aero Cool 600 watt
+12 V 46 A 552 watt veriyor aldıgım kasada vardı ben psu dan şüpheleniyorum acaba yetmiyormu diye
Ram olarakta oyunlarda en fazla 5 GB kullandıgını gördüm 8 gb ram var
Şu sorunu çözelim abiler doğru düzgün oyun bile oynayamıyorum teşekkürler
diğer hesabımıda cezasını kaldırırmısınız neden ceza aldıgını anlamadım bitürlü @Recep Baltaş teşekkürler.

PSU'da degil sanirim sorun. PSU yetmeme durumu yok eger 12V kanalindan 552 W veriyorsa ama tam marka modeli nedir?

Hangi oyunu oynuyorsun?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı