MSI R9 380 gaming fanların durması

Benos

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben dün yeni bilgisayar topladım. Ekran kartınıda msı r9 380 gaming seçtim. Benim sorunum bilgisayar ilk açıldıgında 5 10 sn ekran kartı fanları çalışıyor sonra duruyor. Tekrar çalışmıyor. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlar kendini otomatik olarak ayarlar. Oyuna girdiğinde fanlar çalışmaya başlayacak. Ekran kartı belli bir sıcaklığa gelmeyene kadar MSİ fanları hızlı çalıştırmıyor. Sıcaklık yükseltmeye başladıktan sonra ve ekran kartına yük binince fanlar hızını arttırıyor. Bilgisayarı açarken de ilk başta kart içindeki tozları temizlemek için 3-4 saniye sesli çalışır, sonra da fanlar yük altına girmeyene kadar düşük devirler de dönmeye devam eder. Kafana takmana gerek yok.

benimde bu ekran kartıyla ilgili bir sorum olacak benim pc 6 pinlik 1 adet güç girişi var ama ekran kartının üstünde 2 adet 6 pinlik soket var ne yapmam lazım ? tek olarak 6 pini taksam sorun olurmu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı