Çözüldü R9 380 yüksek sıcaklıkta fanların çalışmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SwuxN

Hectopat
Daha fazla  
Olayları en baştan anlatayım. Windows 7 64 bit kullanırken Witcher 3 oynuyordum ardından birden PC kapandı. Güncelleme uyarısı veriyordu benim İS de çakmaydı. Dur bakalım dedim açtım bilgisayarı ardından etkinleştirme uyarısı geldi pek iplemedim sonra arka arkaya çıkınca rahatsız etti. Yaklaşık 1 hafta sonra slui.exe'yi sildim system32'den ardından uyarı vermemeye başladı. Aradan 2-3 gün geçti bu sefer bilgisayar kafasına göre hareket etmeye başladı. Kafasına göre yazı yazıyordu Internet Exploreri açıyordu vb olaylar hesap makinesini çok açıyordu. Sonra ben de verileri silmeden Windows 10 Pro yükledim. Bu sefer kapanma olayı başladı. Ben de komple format attım ama kapanma olayı düzelmedi hatta daha da kötü oldu. Şimdi de açılırken ekran kartının fanları çalışıyor Asus yazısı geçtikten sonra duruyor çok fazla ısınıyor. Radeon'dan bakıyorum 600 RPM'de fanları çalışıyor görünüyor ama çalışmıyo. Isısı ise 58 derece görünürken elimi sürüyorum yaklaşık 70-80 derece var ne yapmalıyım?

Sistemim şöyle:
i5 6600K
R9 390 8 GB DX12
72000 RPM Barracuda HDD
Z170K Asus Motherboard

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan çözdüm sorunu. Fanları çalışmayan varsa buradan denesin. Konu kilit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı