MSI R9 380 Oyunda Yeniden Başlatma Sorunu

akiftfn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynarken birden ekran gidiyor ve bilgisayar yeniden başlıyor. Bu sadece 2 tane oyunda geçerli. Birisi Battlefield 4 ve diğeri ise Battlefield Hardline. Diğer oyunlarda bir sorun yok sebebi nedir ? Bir de GTA 5'de FPS sorunu olabiliyor düşüyor sürekli.

• İşlemci: AMD FX(tm)-8320 Eight-Core Processor (8 CPUs), 3.5 GHz
  • RAM: 20 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun açık halde ısı değerlerini atmanız gerekiyor. Arkadaşın da yazdığı gibi sorun büyük ihtimalle işlemcinin ısınmasından kaynaklanıyor. İşlemcinizin termal macununu yenileyin ve fanını temizleyin. İşlemci montajını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu video yardımcı olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci değerlerinizde bir gariplik var. İşlemci fanım 1000 RPM hızında dönerken bile 30 dereceyi geçmiyor. AMD işlemciler biraz daha fazla ısınır doğrudur ancak 2500RPM ile dönmesi normal değil. İşlemci fanını çıkarıp macun yenileyerek tekrar takmayı denediniz mi? Tüm sistem bilgilerinizi de yazın ayrıca. Hangi ekran kartı sürümünü kullanıyorsunuz?

İşlemci değerlerinizde bir gariplik var. İşlemci fanım 1000 RPM hızında dönerken bile 30 dereceyi geçmiyor. AMD işlemciler biraz daha fazla ısınır doğrudur ancak 2500RPM ile dönmesi normal değil. İşlemci fanını çıkarıp macun yenileyerek tekrar takmayı denediniz mi? Tüm sistem bilgilerinizi de yazın ayrıca. Hangi ekran kartı sürümünü kullanıyorsunuz?
İşlemci macununu yenilemedim o yüzden gidip yenileticem size bi sormak istedim sizce yenileteyimmi birde Ekran kartım son sürümüdür ve günceldir her hafta bilgisayarımın güncellemesini yapmaktayım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı