MSI R9 380 SLI Desteği

Şöyle bir durum var. Seçtiğiniz işlemci Skylake işlemciler arasında en düşük bütçeli olanlarından biri. Crossfire yapmak için yeterli gelmeyeceği kanaatindeyim.

Kağıt üstünde yeterli: Güç Tüketimi
Bu kasa ve psu yeter mi?

Şöyle bir durum var. Seçtiğiniz işlemci Skylake işlemciler arasında en düşük bütçeli olanlarından biri. Crossfire yapmak için yeterli gelmeyeceği kanaatindeyim.
Nasıl yani? Peki bana böyle ucuz bir işlemci bulabilir misiniz?

Emin misiniz ? Bide bu işlemcilerdeki GHz değeri çok önemli mi?

Peki intel i5-6402P işlemcisi nasıl?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-03-23-20-32-39.png
    Screenshot_2016-03-23-20-32-39.png
    64,5 KB · Görüntüleme: 94
Mikail Fidan'a sordum bu konuyu. Firestrike benchmark skorlarını araştırmış, Bu linki gönderdi. Intel i3 6100 ile R9 380 CF yapmayı kimse denememiş, listede öyle bir skor yok. Kimse denememiş öyle bir şey yapmayı.

Yaparsanız olur, olmaz diye bir şey yok. Ama daha fazla performans alacağınızın bir garantisi de yok. Ben önermiyorum, yetersiz geleceğini düşünüyorum. Aynı işlemciyi alın, tek ekran kartı kullanın. Zamanla biriktirdiğiniz para ile işlemci ve ekran kartınızı daha üst modelleriyle yenilersiniz. SLI veya Crossfire yaparsınız. Çift ekran kartı %200 performans demek değildir unutmayın. Düşük bütçeli sistemler için gereksiz. İki ekran kartına para vermektense daha iyi bir ekran kartı / işlemci alınır, stabil bir sistem elde edilir.

Yaparsanız olur, olmaz diye bir şey yok. Ama daha fazla performans alacağınızın bir garantisi de yok. Ben önermiyorum, yetersiz geleceğini düşünüyorum. Aynı işlemciyi alın, tek ekran kartı kullanın. Zamanla biriktirdiğiniz para ile işlemci ve ekran kartınızı daha üst modelleriyle yenilersiniz. SLI veya Crossfire yaparsınız. Çift ekran kartı %200 performans demek değildir
unutmayın. Düşük bütçeli sistemler için gereksiz. İki ekran kartına para vermektense daha iyi bir ekran kartı / işlemci alınır, stabil bir sistem elde edilir.
Tamam o zaman i3 6100 işlemci ile ve tek bir ekran kartıyla daha iyi olur. Yardımınız için teşekkür ederim.

Tamam o zaman i3 6100 işlemci ile ve tek bir ekran kartıyla daha iyi olur. Yardımınız için teşekkür ederim.
Son olarak bu sistem için kaç watt bir psu gerekir? Ve diyelim işlemciyi daha üst model aldık ve CF yapacaz bu anakart yeter mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-03-23-21-14-59.png
    Screenshot_2016-03-23-21-14-59.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 103
Son olarak crossfiresız daha mı fazla verimli olur ekran kartı?

Yani olmuyor mu ?
Merhaba.
Sisteminiz hicbir sekilde coklu kart kullanimina uygun degil.
Ekran kartlarini coklu olarak kullanmaya yonelik yapacaginiz her girisim size diger donanimlari upgrade etmeye zorlayacaktir.
Hem amd hemde nvidia tarafinda coklu kart kullanan biri olarak ben gorusumu yazayim kafaniza yatmassa gene bildiginizi yapin.
Elinizdeki kartin 2 tanesi en fazla hangi kart performansi veriyorsa gidin o karti alin. Coklu kart kullanimi ancak her iki firmaninda en ust seviye kartlarindan olusturulur. Diger senaryolarin hepsi kendinizi aldatmak olur.
Ornek; siz 390 ile cf yapacak ve 1 birim fps alacaksaniz ve bu 1 birim fps furyx e tekabul ediyorsa sizin 390 crossfire kullanmanizin bir anlami yoktur gidin furyx alin. Bu sekilde hem asiri guc tuketmeyen hemde coklu kart destegi beklemeyen bir sisteminiz olur.
Fakat elinizde furyx var ve siz daha fazla guce ihtiyac duyuyorsaniz o zaman coklu kart seceneklerini konusuruz.
Iyi forumlar.

Anakart yeterli. PSU için bütçe belirterek ayrı bir konu açınız. Bütçeyi başlıkta da yazmayı unutmayın.

Düzenleme: "Anakart yeterli" yanlış bilgi. B150M Bazooka anakarta yalnızca bir ekran kartı takılabiliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı