Çözüldü MSI R9 390 Isınma ve Siyah Ekran Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Myrddin

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba uzun süredir Technopat forumuna girmiyordum. Dün akşam DOOM adlı oyunu oynuyordum. Grafik ayarları High-Ultra arası ortalama 100 FPS alıyordum, fanlar %100 çalışıyordu. MSI Afterburner'dan kontrol ediyordum bir de baktım ki ekran kartı 90 derece olmuş, GPU kullanım da %100'dü. Oyuna girip grafik ayarlarını kısmaya kalmadan siyah ekran verdi. Fakat bilgisayar çalışmaya devam etti. Ben de dünden beri her bilgisayarı açtığımda 1-2 dakika kullanımdan sonra yine siyah ekran veriyor. Bu sorun hakkında internette çözüm bulamadım. Ben de sizden yardım istiyorum. Acaba çözüm bulabilir miyim yoksa garanti yoluna mı gidecek?

Çözüm
Geç cevap için özür dilerim, imla kuralları yüzünden ban yedim. Core ve Memory artırmıştım, Power Limit'ini artırmayı unuttuğumdan güç azlığından (darboğaz) yüzünden sorunlarla karşılaşıyormuşum. Sorunu çözdüm, mesaj atan herkese teşekkürler.
Ekran kartının fanlarını temizleyin ve kasanızın tozlanmaması için filtre takın. Ekran kartına kaliteli bir termal macun sürün. Kasanızda hava akışının iyi olduğuna emin olun. Çünkü kart o sıcak havayı içine çekerse tabii soğumaz. Kart çok ısınan bir kart ondan dolayı kasanıza 4 tane fan koyun. PSU da çok ısınıp içeriyi pişiriyorsa daha verimli ve serin çalışan PSU lara bakın. Yazım yanlışım varsa kusura bakmayın mobilden yazıyorum. :)

AMD kartlar zaten fazla ısınır 80-90 derecede çalışır fakat daha fazlaysa fanları saç kurutma makinesini soğuk püskürtemeye alarak temizlemeni öneririm.

Hocam merhabalar.Bende r9 390 ekran kartı kullanıyorum eskiden kart yükte 70-80 derecede çalışıyordu ama msi afterburnerdan 100 fan hızı yaptım maksimum 74 oldu birde öyle dene ayrıca amdnin yeni neslinde ısınma sorunu yok nvidia 1080 incelemesinde technopatta 82 derecede çalışıyordu. Ben ise eskiden en fazla 80 görüyordum şuan 100 hızda en fazla 74.Dediklerimi yap bide kurutma makinası ile soğuk hava üfle temizle kasayı hocam.Hiçbiri fayda etmezsede kasanın hava sürkülasyonunda sıkıntı vardır.

Hocam merhabalar.Bende r9 390 ekran kartı kullanıyorum eskiden kart yükte 70-80 derecede çalışıyordu ama msi afterburnerdan 100 fan hızı yaptım maksimum 74 oldu birde öyle dene ayrıca amdnin yeni neslinde ısınma sorunu yok nvidia 1080 incelemesinde technopatta 82 derecede çalışıyordu. Ben ise eskiden en fazla 80 görüyordum şuan 100 hızda en fazla 74.Dediklerimi yap bide kurutma makinası ile soğuk hava üfle temizle kasayı hocam.Hiçbiri fayda etmezsede kasanın hava sürkülasyonunda sıkıntı vardır.
Benimkide msi.

Yanlışlıkla alıntı yaptım.Benim kartta msi dediklerimi dene.

Geç cevap için özür dilerim, imla kuralları yüzünden ban yedim. Core ve Memory artırmıştım, Power Limit'ini artırmayı unuttuğumdan güç azlığından (darboğaz) yüzünden sorunlarla karşılaşıyormuşum. Sorunu çözdüm, mesaj atan herkese teşekkürler.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı