MSI R9 390X Aşırı Isınma Sorunu

huseyn memmedov

Hectopat
Daha fazla  
MSI R9 390x Gaming 8G ekran kartı kullanıyorum, oyun oynarken 94 derecede ısınıyor bunu sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın termal macunu yenilemeyi dene.
o yoluda denedim resimde gördüyünüz termar macunu kulandım zalman marka.
upload_2017-4-9_17-37-52.png

Bu ısıda oyunda bayağı bir takılma yaşatacağını düşünüyorum. Fakat fps değeri ve diğer değerler normal gibi duruyor. Acaba yazılımsal bir problem olabilir mi ?

MSI afterburner ile izin verilen en yüksek (max.) sıcaklık değerini 80 C olarak ayarlamayı deneyebilirsiniz.
AMD R 200/300 X serisi kartlarda çekirdekler hafif yükte bile yüksek sıcaklıklarda çalıştığı için saat frekanslarını/OC değerlerini sınırlandırmak gerekebiliyor.

Yüksek ısı sistemde takılma iktidarsızlığı getirir. Herhangi bir takılma veyahut anormal bir durum yaşıyomusunuz ?
hayır donma takılma hiç yok.

Fan hızı %60'da iken oyunda kaç derece oluyor acaba ? Değerler cidden anormal termal macunu kalın sürmüş olabilir misin ?
efendim resimde belirtiyim gibi msı afterburner programıyla fan hızını 100 yaparak oynuyorum ısı deyerleri aynı 91+94 :(

MSI afterburner ile izin verilen en yüksek (max.) sıcaklık değerini 80 C olarak ayarlamayı deneyebilirsiniz.
AMD R 200/300 X serisi kartlarda çekirdekler hafif yükte bile yüksek sıcaklıklarda çalıştığı için saat frekanslarını/OC değerlerini sınırlandırmak gerekebiliyor.
anladım nasıl yapa biliriz o ayarları ? öylede bir deneyelim

Isı limiti ve Öncelik.jpg

Sizin ayarlarınızda ısı limiti +94 C'yi gösteriyor. Bu noktadaki linki/bağlantıyı (zinciri) kaldırmayınız, otomatik olarak saat hızı/karta verilen voltaj/güç düşecektir.

Isı limitini resimdeki gibi 80 C'ye çekip önceliği ısı limitine veriniz, diğer ayarların otomatik olarak değişmesine müsaade ediniz.
Bu şekilde deneyip sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı