MSI R9 390X "Gafik donanımına erişimi engellendi" Sorunu

sCobelia

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sürekli hata alıyorum, donmalar oluyor oyundan atıyor, bazen kilitleniyor restart atmak zorunda kalıyorum. Format attım, driverleri tam bazen de söyle bir hata veriyor: "uygulamanın grafik donanımına erişimi engellendi". Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar ne yaptıysam düzelmedi.

Sistem:

• MSI R9 390X
  • İntel i7 6700K
  • MSI Z170 GAMING M5
  • GSKILL 16 GB RAM 2400 MHz

İşletim sistemi:

• Win 10 Home

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
DISM'yi veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı'nı kullanarak Windows bozulma hatalarını düzeltme makalesindeki işlemi uyguladıktan sonra deneyiniz.
Son olarak ekran kartı sürücünüzü kaldırıp en güncel sürümü tekrar kurun.
(Alıntıdır. )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı