MSI Radeon RX 5500XT 8 GB Gaming X boştayken 50 derece

EfeKaan02

Hectopat
Merhabalar, dün RX 5500 XT aldım boştayken sıcaklık 50 derece oluyor, oyun testini yapamadım ama Fortnite'da performans modunda 60-65 derece arası oluyor. Egzoz fanı ve yan cam fanı yok bunları takarsam biraz olsun ekran kartı ısısı düşer mi? Fan ayarı vs bir bilgim yok Radeon Software kullanıyorum, GPU hız aşırtma falan fan hızı arttırmak overclock yapmaya giriyormuş araştırdığım kadarıyla OC yapmak istemiyorum, en temiz en sağlıklı şekilde nasıl derece düşürebilirim?

Her ne kadar son 2 yıldır Nvidia tarafına geçsem de tabi parayı bulduk bizde neyse şaka maka '' Amd lerde '' demek yanlış bende çift fanlı RX 460 vardı boşta 25 30 derece de gezerdi. Msi Gaming X belki de en iyi soğutmalardan 50 derece korkulacak bir sıcaklık değil 1 yıldır bende de Msi Gaming X 1660S var fan açmadan çalışıyor sıkıntı etmemek lazım yeni nesil ekran kartlarında.

Hayır 75Hz'de de oluyor. Çözümünü forumdan bir kişi paylaşmıştı.
144Hz monitörümde 120Hz ve altında bir sorun yok. Hocam 144Hz ve üstünde Memory Clock arttırıyor bende ama çözümünü paylaşabilirsen ben de merak ettim. 144Hz ve üstü için de etkili olacaksa çok memnun kalırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım böyle bir ayarla düzeliyor.

144Hz monitörümde 120Hz ve altında bir sorun yok. Hocam 144Hz ve üstünde Memory Clock arttırıyor bende ama çözümünü paylaşabilirsen ben de merak ettim. 144Hz ve üstü için de etkili olacaksa çok memnun kalırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım böyle bir ayarla düzeliyor.
Evet bundan bahsediyorum, bu yöntem forumda da paylaşılmıştı. Bende de 75 Hz yaptığımda aynı sorun oluyordu hocam. Monitörden monitöre de değişkenlik gösteriyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı