MSI Radeon RX 5600 XT Gaming X vs Asus ROG Strix Radeon RX 5600 XT OC

Bütçe
3000-3600

OguzhanMAT

Hectopat
Yer
Kocaeli
Merhaba Technopat Ailesi.
Öncelikle bir Rx 5600 xt ekran kartı almak istiyorum ama iki model arasında çok kararsız kaldım. MSI Gaming X modeli ile Asus Rog Strix OC modeli arasında testlerde ikisininde yakın değerlerde olduğunu gördüm lakin okuduğum konularda aralarındaki birkaç farklılıkların olduğunu gördüm. MSI markasında Furmark testinde Wattman hatası alan bir arkadaşım var ayrıca Efektif Bellek Hızı'nın 14000 yerine 12000 olduğunu gördüm ASUS tarafında ise 5000 serisinde yeterince iyi olmadığını soğutma bloğunda sıkıntılar yaşadığını ve ısındığı konusunda yorumlar okudum lakin bios güncellenmiş veya güncelleme ile Efektif Bellek Hızı 14000 çıktığı ve daha fazla performans verdiği Dual BIOS olduğu en azından güncelleme yaparken çok daha az riskli durum söz konusu olduğunu okudum bu durumda kafam çok karışık kaldığını söyleyebilirim sizden ricam kartlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeniz ayrıca iki kartıda kullanan forum kullanıcılarında konu altında artı ve eksi yönlerini yazarlarsa sevinirim.

>Anakart<
Msı B450 Tomahawk Max
>İşlemci<
Amd Ryzen 5 3600
>Ram<
Kingston Hyper X Fury 8 Gb 3600 Mhz DDR4 Cl17 Ram (2x8)
>Güç kaynağı<
Cooler Master MWE whıte 650W 80+
>Kasa<
Dark Diamond Pro mesh 6 fanlı
>Monitör<
MSI G24C4 1080P 144 Hz 1 ms VA panel FreeSync.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim öneriniz için öncelikle galax markası nasıl bir markadır bilmiyorum tr de çok bilinmiyor sanırım ve ayrıca Monitörüm FreeSync destekliyor GSync desteklediğinden emin değilim o yüzden Nvidia kartlarını eklemek istemedim konuya ama 2060 Super 5600 Xt daha iyibir kart olduğu aşikar.

Teşekkür ederim öneriniz için öncelikle galax markası nasıl bir markadır bilmiyorum tr de çok bilinmiyor sanırım ve ayrıca Monitörüm FreeSync destekliyor GSync desteklediğinden emin değilim o yüzden Nvidia kartlarını eklemek istemedim konuya ama 2060 Super 5600 Xt daha iyibir kart olduğu aşikar.
FreeSync teknolojisini Nvidia ekran kartlarında açabiliyorsunuz.
Galax markası ülkemizde tanınmasa da gayet iyidir hocam. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FreeSync teknolojisini Nvidia ekran kartlarında açabiliyorsunuz.
Galax markası ülkemizde tanınmasa da gayet iyidir hocam. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
anladım bunu bilmek güzel başka yorumlar gelmezse 2060 Super tercih edeceğim gibi duruyor.

O fiyatlardan tabii ki 2060 Super almak en iyi seçenek. 5600 XT alınacaksa da test değerleri Gaming X ve ROG Strix'e çok yakın olan Sapphire Pulse modeli alınır hem de 2500 TL'ye düşmüşken.

Galax TR'de bilinmese de gerçekten güzel markadır. Alabilirsiniz.
Evet sanırım öyleymiş ben ısınma konusunda bir problemim olurmu diye düşündüm birde kaç derecelere çıkıyor kart hiçbir fikrim yok.
O fiyatlardan tabii ki 2060 Super almak en iyi seçenek. 5600 XT alınacaksa da test değerleri Gaming X ve ROG Strix'e çok yakın olan Sapphire Pulse modeli alınır hem de 2500 TL'ye düşmüşken.

Sapphire Pulse modelini tercih etmeme sebebim Technopatta ve diğer forumlarda Sapphire çok fazla wattman hatası vermesinden dolayı o yüzden listeye eklememiştim yoksa fiyatı oldukça uygun lakin f/p alıp wattman hatası ile sürekli uğraşmak istemem insanın canını sıkar :) 2060 Super içinde 3700 tl sadece Galax var eğerki marka gerçekten iyise ve ısınma problemi yaşamayacaksam Galax 2060 Super tercih ederim sistemimle uyumlu olacaksa tabiki.

Evet sanırım öyleymiş ben ısınma konusunda bir problemim olurmu diye düşündüm birde kaç derecelere çıkıyor kart hiçbir fikrim yok.

Sapphire Pulse modelini tercih etmeme sebebim Technopatta ve diğer forumlarda Sapphire çok fazla wattman hatası vermesinden dolayı o yüzden listeye eklememiştim yoksa fiyatı oldukça uygun lakin f/p alıp wattman hatası ile sürekli uğraşmak istemem insanın canını sıkar :) 2060 Super içinde 3700 tl sadece Galax var eğerki marka gerçekten iyise ve ısınma problemi yaşamayacaksam Galax 2060 Super tercih ederim sistemimle uyumlu olacaksa tabiki.
Hangisini aldınız veya alacaksınız? Ben de kararsız kaldım :).

Geri
Yukarı