MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC

Teşekkür ederim yorumunuz için. Rica etsem oyun performansını, GPU ile ilgili tüm sıcaklık değerlerini, herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı paylaşır mısınız?

Şimdiye kadar bir sıkıntım olmadı yeni aldım bende zaten. Şuan şehir dışındayım hatırladıklarımı yazayım. Battlefield 5'de 100-120 arası fps aldım ultra ayarlarda. Witcher 3 oynuyorum onda da herhangi bir problem yaşamadım. Sıcaklık olarak ise 70 civarında dolaşıyor.

Herkese selam.

Arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce bir PC topladım ekran kartım MSI RX 5700 XT mech O.C.(Ocak 2020 üretim)
Bugüne kadar sıkıntısını görmedim oyunlarda MSI Afterburner açıyorum. Lakin daha önce GPU çekirdek hızı 800MHz'lerde dolanırken bugün 2100 MHz'lere kadar çıktı dolayısıyla sıcaklığıda çok hızlı şekilde artıyor (oyun aynı).Sebebini çözemedim hiçbir ayar değiştirmedim bilgisi olan var mı acaba?
Yok mu?

Son düzenleme:
Herkese selam.

Arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce bir PC topladım ekran kartım MSI RX 5700 XT mech O.C.(Ocak 2020 üretim)
Bugüne kadar sıkıntısını görmedim oyunlarda MSI Afterburner açıyorum. Lakin daha önce GPU çekirdek hızı 800MHz'lerde dolanırken bugün 2100 MHz'lere kadar çıktı dolayısıyla sıcaklığıda çok hızlı şekilde artıyor (oyun aynı).Sebebini çözemedim hiçbir ayar değiştirmedim bilgisi olan var mı acaba?
Yok mu?

selamlar. sorunu çözebildiniz mi? ekran kartından memnun musunuz? şu ana kadar ki kullanıcı deneyiminizi paylaşır mısınız?

Bireysel olarak söylüyorum şu an AMD 5700xt modellerinde yazılımsal sorunlar mevcut.
Forum sitelerinde araştırdığında siyah ekran , mavi ekran vb. sayısız hatalar alındığını göreceksin.
Keşke o kart için düzgün bir yazılım çıkartsalar ama aylardır hep sürünüyor GPU yazılımı.
Biz de biraz fazla verip kafamız rahat etsin diye Nvidia tercih ediyoruz.
Bence bu AMD'nin GPU Tarafında ki ayıbıdır.

Kafa rahat olsun diye Nvidia tercih edilmesini anlaşılabilir buluyorum ancak zamanla Nvidia kartların performans olarak yerinde sayarken AMD kartların optimizasyonlarla performansında iyileşmeler olduğu bir gerçek. yani ben hem fazla para verip hemde ilerde ekran kartını güncellemek zorunda kalmaktan yana değilim. yazılım problemleri illaki düzelir AMD tarafında. yani yazılım problemi var diye 1500 lira fazla verip 2070S almam açıkçası 5700 XT varken. ki 5700 XT gibi kart yeri geliyor 2080 performansı veriyor hatta geçiyor.

O yeri hiç bir zaman gelmiyor kanımca.
AMD tarafında övülecek tek şey işlemcileri başka elde tutulur bir şey olduğunu sanmıyorum.
Aylardır bir şeyi çözemediler şimdi çözmelerini beklemekte bu senaryo ile zor.
Kafa rahatlığım cebimden daha önemli.
İçim rahat etmeyen bir şeye gidip para bayılamam kişisel görüşler devreye giriyor :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı