MSI Raider GE76 vs MSI Vector GP76

Bütçe
60
Hocam bu ürün 60k bandında mı şu an lakin ben bulamadım bunu.
Bu arada makine ateş ediyor.

3070 Ti - 3080 Ti arasında 8gbvram ve 16gbvram farkı var takıldığım husus bu cihazı uzun süreç kullanabilmek 8 azmış gibi bir imaj veriyor tabii ki şu an için konusursak tam ideal ama ilerisi için düşününce endişelendirmiyor değil.
Bir de mesela GT serisi var arkadaşımda 2060 var 8gbvramli RDR2 de ultraya çekiyoruz fakat FPS cok yüksek vermiyor VRAM yettiği halde sanırım çalışma frekanslarının cok büyük artısı var.
Ben bu 3070 Ti de ileriki aşamada sorun yaşar mıyım yetmrmezlik olur mu?
Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

HP için soba diyenler var hocam tam net bir detay almadan HP düşünmüyorum tercihim şu anlık sırf malzeme kalitesinden dolayı MSI.

VRAM olayına bende çok takıldım çok araştırdım o yüzden ben 3080 Ti modeli indirimdeyken aldım ama 60bin fiyat bandında 3080 model var mı bilmiyorum varsa da ne kadar kalitelidir tartışılır soğutması uyumuda önemli bence 3070 Ti de bayağı bir uzun süre gider sanmıyorum 2 sene sonra yetersiz kalcağını uzun ömürlü bir dizüstü arıyorsan MSI'dan başkasına bakmamanı tavsiye ederim. Sadece ekran kartına bakma oyunlarda işlemci gibi unsurlarda etkili dengeli bir şeyler bakman lazım. Sinerji'de 62bin TL

Son düzenleme:
Hocam bu ürün 60k bandında mı şu an lakin ben bulamadım bunu
Bu arada makine ateş ediyor

3070 Ti - 3080 Ti arasında 8gbvram ve 16gbvram farkı var takıldığım husus bu cihazı uzun süreç kullanabilmek 8 azmış gibi bir imaj veriyor tabii ki şu an için konusursak tam ideal ama ilerisi için düşününce endişelendirmiyor değil
Bir de mesela GT serisi var arkadaşımda 2060 var 8gbvramli RDR2 de ultraya çekiyoruz fakat FPS cok yüksek vermiyor VRAM yettiği halde sanırım çalışma frekanslarının cok büyük artısı var
Ben bu 3070 Ti de ileriki aşamada sorun yaşar mıyım yetmrmezlik olur mu?
Biraz uzun oldu kusura bakmayın

HP için soba diyenler var hocam tam net bir detay almadan HP düşünmüyorum tercihim şu anlık sırf malzeme kalitesinden dolayı MSI

Genelleme yapıyorlar hocam eskiden HP'nin kötü Pavilion laptopları vardı oradan beri düzeltseler bile iyi olan modelleri kötülüyorlar Omen 17 soğutmada ve malzeme kalitesi bakımında güzel bir model.

Bu arada stoktaki olan son ucuz ge77 yide kaçırdık
Youtube incelemelerinde işlemcilerin 100 dereceleri gördüğü dikkatimi çekti bu cihaza ne gibi bir zarar verir veya zararı varmıdır intelin sayfasından baktığımda max derece 100

Bu arada stoktaki olan son ucuz ge77 yide kaçırdık
Youtube incelemelerinde işlemcilerin 100 dereceleri gördüğü dikkatimi çekti bu cihaza ne gibi bir zarar verir veya zararı varmıdır intelin sayfasından baktığımda max derece 100
12uhs 42tr modeli var işlemcim daha 75den yukarıyı görmedi AAA oyunlarda bile 100 dereceler tabi ciddi problem

Bu bahsi geçen 12700h işlemcili ürün zaten normal çalışma derecesi 75 hocam gözlemlerinizde bir yanlışlık olabilir mi izlediğim videolarda microsoft flight simulator cyberpunk 2077 ve god of war oyunlarında 90 küsür derecelerde seyretmekte

Hocam bu ürün 60k bandında mı şuan lakin ben bulamadım bunu
Bu arada makina ateş ediyor

3070 ti - 3080 ti arasında 8gbvram ve 16gbvram farkı var takıldığım husus bu cihazı uzun süreç kullanabilmek 8 azmış gibi bir imaj veriyor tabiki şu an için konusursak tam ideal ama ilerisi için düşününce endişelendirmiyor değil
Bide mesela gt serisi var arkadaşımda 2060 var 8gbvramli rdr2 de ultraya çekiyoruz fakat fps cok yüksek vermiyor vram yettiği halde sanırım çalışma frekanslarının cok büyük artısı var
Ben bu 3070ti de ileriki aşamada sorun yaşarmıyım yetmrmezlik olurmu
Biraz uzun oldu kusura bakmayın

Hp için soba diyenler var hocam tam net bir detay almadan hp düşünmüyorum tercihim şuanlık sırf malzeme kalitesinden dolayı msi

İlerisi için fazla düşünmeye gerek yok çünkü ileride 3070 yerine yükseltmek istersen yine aynı fiyata tekamül edebilir . İlerisi için fazla düşünmemek gerekir. Bu benim düşüncem tabiki katılıp katılmamak size kalmış. Hatta 3070 ti ile daha maliyeti aza indirmiş olursunuz belki ilerde 3080 daha ucuzlayacağı için sizin kârınız bile olabilir . Saygılar KaRa

Geri
Yukarı