MSI RTX 2060 Gaming Z vs Asus Rog Strix RTX 2060

Arkadaşın attığının fiyatı baya inmiş değilse 3000 civarına 2060 almak çok saçma. Sırf ışıklı diye aynı performansı alacağınız ürüne fazladan para vermek olmaz bence, 3300 TL'ye 2070'in satılmışlığı var.

Arkadaşın attığının fiyatı baya inmiş değilse 3000 civarına 2060 almak çok saçma. Sırf ışıklı diye aynı performansı alacağınız ürüne fazladan para vermek olmaz bence, 3300 TL'ye 2070'in satılmışlığı var.
haklısınız mailime şimdi geldiği için 3000 tl olarak gözüküyor ve bu fiyat 2060 için fazla.Ama bu model 2700 civarına bulunursa msi ınbu modelinden daha ucuz,soğutması daha kötü ve oc si az olan bir ekran kartını almak mantıksız bence.çünkü ileride ekran kartı oyunlar için yetersiz kalmaya başladığında, fabrika çıkışlı oc miktarı ve soğutmadan dolayı biraz oc yapılarak ekran kartı yükseltilebilir.O yüzden daha uzun ömürlü ekran kartı olan,bana göre, soğutması ve oc açısından iyi olan ekran kartıdır.Bu arada 3300 tl ye satılan 2070 in linkini de atabilir misiniz incelemek adına

haklısınız mailime şimdi geldiği için 3000 tl olarak gözüküyor ve bu fiyat 2060 için fazla.Ama bu model 2700 civarına bulunursa msi ınbu modelinden daha ucuz,soğutması daha kötü ve oc si az olan bir ekran kartını almak mantıksız bence.çünkü ileride ekran kartı oyunlar için yetersiz kalmaya başladığında, fabrika çıkışlı oc miktarı ve soğutmadan dolayı biraz oc yapılarak ekran kartı yükseltilebilir.O yüzden daha uzun ömürlü ekran kartı olan,bana göre, soğutması ve oc açısından iyi olan ekran kartıdır.Bu arada 3300 tl ye satılan 2070 in linkini de atabilir misiniz incelemek adına
Ekran kartına overclock öyle çok fazla yapılamıyor. Yapınca da etkisi olmuyor denecek kadar az, yani overclock ile ekran kartının gücünü yükseltmeyi düşünüyorsanız ileride bir faydası olmaz sizin için. Ha şöyle yaptın mı 10 FPS artışı sunacak kadar sağlam overclock yapılsa anlarım dediğinizi ama şuan aynı chipset kartların arasındaki fark 2-3 FPS. Yani sırf soğutması iyi ben bunun performansı düşünce overclock yaparım oyun performansı artar diye düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. Ben aynı chipset karta sırf 5 derece soğuk olacak diye fazladan 500-600 lira baymam. Alacağım performans aynı bana sunduğu sadece sıcaklık değeri ki şunu da belirteyim RTX serisi kartlar diğer serilere göre çok daha az ısınıyor. 2070 konusuna gelecek olursak 'satılmışlığı' var dedim yani şuan o fiyatlarda değil. 2060 piyasaya çıkınca 2070'in fiyatları yükseldi sebepsizce, fırsatçılık yaptı tüm firmalar yeni ekran kartı geldi bunu yüksek fiyattan satıp yüksek kazanalım diye. Baksana şuan 1660 Ti 2500 TL. E 2060'ta bulunuyor o fiyata ve iki kart arasında müthiş fark var. Gerçi ASUS'un satış politikasını hâlâ anlamış değilim. Bunu da sadece çıkış fiyatına göre söyledim ileride fiyatlar düşer umarım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı