MSI RTX 2060 Gaming Z vs. ASUS Rog Strix RTX 2060

Techshoot

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar

2 kart arasında kararsız kaldım. Anakartım msi, gaming z den yanayım bana kalırsa 2060 serisinin en iyi kartı MSI gaming z ama ASUS rog strix 3 fanlı ve ikiside aynı hızlara çıkıyor.

Fiyat olarak ikiside aynı.

Hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:
Rog Strix'in GTX 1080 modelini 1 yıl kadar kullandım, soğutması mükemmel kart hiçbir şekilde 60 dereceyi geçmiyor, 50-55 derecede oyun oynarsın. MSI gaming z modelini deneme şansım olmadım ama ROG serisi gaming x serisinden daha iyi.
Asus bazı oyunlarda 1 fps önde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asusun soğutması iyi ama atladığınız bir nokta var VRAM sıcaklıkları. Bende RX 580 ROG Strix var. Witcher sıcaklık oynarken 55-60 arasında dolanıyor. Ama VRAM1 70-80 e kadar dayandığı oluyor. Araştırırsanız zaten ROG serisinin VRAM sıcaklıklarından şikayet eden kullanıcıları görürsünüz. Benim kasamın soğutması oldukça iyi. Soğutması iyi olmayan kasalarda buna nazaran biraz daha fazla olabilir. Marka kötülemek değil amacım çevremdeki ve benimde yaşadığım bir olumsuzluğu paylaşıyorum. İyi forumlar :)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı (1).PNG
    Ekran Alıntısı (1).PNG
    20,4 KB · Görüntüleme: 79
Söyle bir detay var ROG 3 fan’lı olduğundan dolayı daha serin. O da bir kaç derece. Gaming X ve Z’ler 2 fanlı ama ROG’a sıcaklık değerleri ile kafa tutuyorlar. 2080 ti Gaming x Trio’ya bakarsak o 3 fanlı ve 2 ve 4K’da FPS daha yukarı ROG’a göre. YouTube’da testleri var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kendi düşüncem MSI alın. Sıcaklık değerlerini tartışacaksak veya “şu daha iyi soğutma anlamında” diyeceksek şartların aynı olması lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı