MSI RTX 2060 Super 8 GB Yüksek Sıcaklık Değerleri

zombiecan

Centipat
Arkadaşlar merhaba, ben RTX 2060 Super Ventus 8 GB modeli ekran kartına sahibim, işlemcim i5 9400F ve 16 GB RAM'im var. Ekran kartım FH4 oynarken %97 kullanıma ve 79 dereceye ulaşıyor. FurMark testinde de aynı değerlere çıkıyor. İnternetten baktığımda aldığım sıcaklığın insanların dediklerinden daha fazla olduğunu gördüm. GTX 1060 ile 70 derece alan var. Sizce bu normal mi ekran kartımın garantisi var sizce yollamalı mıyım? Değerleri MSI Afterburner üzerinden aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa marka model nedir? Ayrıca bilgisayarın bulunduğu ortam sıcaklığı yüksek mi? Stres testinde fanlar %100 mü çalışıyor?

Kasa modeli Xigmatek İstanbul. 4 kasa fanı, 1 işlemci fanı, 2 ekran kartı fanı var. Stres testinde de fanlar otomatik modda %85 civarında çalışıyor ancak manuel olarak 100'e çektiğimde de sıcaklık 1 derece falan azalıyor. Normal oda sıcaklığındayım.

Aynı kartı kullanıyorum 67 dereceyi geçmiyor. Kasa önemli, benim kasada 4 fan var, ön tarafından iyi hava alıyor ve yerden 2.5 metre yüksekte.

Ne yapmalıyım sence kasa 4 aylık sadece?
Kasanı değiştirebilirsen değiştir, yoksa yerden yukarıda kullan ve bir tane fan alıp kartın üstüne koyabilirsin.
Aslında 79 derecede kullanmaya devam edebilirsin, aşırı yüksek bir değer değil. 2080 87 derece ve üstünde çalışıyor, ve şuan yaz sıcağı yaşıyoruz, herkes 70 üstü görüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı