MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio anormal ısınma sorunu

WolfieMS

Hectopat
Ekran kartım MSI RTX 2070S Gaming X Trio Friday the 13TH: The Game ve Witcher 3 oynarken ekran kartının sıcaklığı 70 civarlarında dolaşıyor. Kasamın bir etkisi olabilir mi? Ayriyeten ekran kartında herhangi bir sorun olma ihtimali var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
70 derece iyi bir değerdir. Yüksek değildir. Endişelenmenize gerek yok. Bunda kasanızın da etkisi olabilir yaz aylarının gelmesinin de.

Ekran kartım MSI RTX 2070S Gaming X Trio Friday the 13TH: The Game ve Witcher 3 oynarken ekran kartının sıcaklığı 70 civarlarında dolaşıyor. Kasamın bir etkisi olabilir mi? Ayriyeten ekran kartında herhangi bir sorun olma ihtimali var mıdır?

Havalar ısındı bu sıcaklıkları görmen kadar doğal bir şey yok. 70-75 dereceler gayet normal yük altındayken. Yazılım ile ekran kartı fan ayarları ile oynayıp bir kaç derece daha iyi sonuç alırsın bu durumda fan sesi rahatsız edebilir.

Kasanın etkisi de olabilir, havalar da çok sıkıntı.
Aynı karta sahibim, şu an Apex Legends ouynuyorum max 67 derece görmüşüm, odam da baya havasız ve sıcak şu an.
70 derece bu mevsimde doğal.

70 derece sıkıntı yapılacak bir değer değil aslında. Size anormal gelmesinin sebebi nedir ? Birde aynı kartı youtubede videolarını izlediğinizde orada sıcaklıklar hangi aralıklarda geziyor ? Kasanın hava akışı , içinde fan sayısı ve bu fanların performansda önemli etkenlerden birisidir .

Merhaba, benim duyduğuma göre tozlanıyormuş içi. Kullananlar sizce alınır mı aklım karıştı fiyatı da uygun ama.

gaming x trio'lar sessizlik odaklı çalışıyor ve fanlar; otomatik ayarda 60 dereceye gelene kadar aktif olmuyor. Sıcaklık 60'ın üzerine çıkınca fanlar yine ortalama %25-%35 devirde dönüyor yani yine mümkün mertebe sessizlik odaklı. Rog strix ve tuf modellerinde sıcaklık değerleri 3-4 derece kadar daha az ama fan devirleri yüksek ve biraz daha gürültülü. Eğer isterseniz fan değerlerini yükselterek sıcaklık değerlerini sesten rahatsız olmazsanız düşürebilirsiniz.
Ayrıca voltaj değerini düşürerek 2-3 fps kaybı ile ortalama sıcaklık değerini 4-5 derece düşürebilirsiniz toz alma kısmına gelecek olursak ekstra bir toz çekme durumu yok normal fanların getirmiş olduğu tozlanma kolay şekilde kartın içini açmadan temizleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı