MSI RTX 2070 ve i5 9600K Darboğaz Sorunu!

wonderwallz

Decapat
Ekran kartım MSI RTX 2070, işlemcim i5 9600K sistemimi 2 yıl önce topladım 12.000 TL'ye ve çıldırmak üzereyim FPS oyunlarında ekran kartı kullanımım %60ı geçmiyor. Arkadaşlarımın bilgisayarında aynı oyunlarda %90'ların altına düşmezken bende yüzde %25 - %60 aralığı maksimum değerler gözüküyor.
Hele ki GTA 5'de çalıştırayım dedim 80 fp alıyorum en iyi ayarlarda. Görev yöneticisinden baktığımda da CPU kullanım yüzdesi zirvedeyken GPU'yu kullanmıyor gösteriyor. Bunun sebebi nedir?

Sistem Özellikleri:
MSI Z390 GAMING Edge AC
MSI RTX 2070 Armor 8 GB
Intel i5 9600K 1151- 3.7 GHz 9MB Önbellek
2x8 Corsair Vengeance DDR4 3200MHz CL16
Xigmatek GLACE 240mm EN41039 SIVI SOĞUTMA
Xigmatek SHOGUN G SERİSİ 80Plus Gold 750W GÜÇ KAYNAĞI

2 yıldır mı yaşıyorsun bu sorunu yoksa yeni yeni mi?
yeni başladı bu sorun bundan 3 ay önce fpsim gayet iyiydi.özellikle oynadığım oyun valorant olunca 300 fpsleri rahat görüyordum şimdi ise 200 fpslere düştü arada sırada 150-160 bandına da iniyor.
Hocam Afterburner kullanım değerleri nedir ?
Görev yöneticisinde oyunu alta aldığınız zaman ekran kartı kullanım değerleri hızlıca düşecektir.
GTA 5'i optimize ettikten sonra geforce experience'da aldığım değerler bunlar. 72 derecelere kadar çıkıyor

Valorant oyununda ise arkadaşların bilgisayarı %90ların üzerinde çalışırken benimki %50lerde çalışıyor bu sorunu anlayamadım.

Dosya Ekleri

• gtafps.png
    gtafps.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 40
  • gtafps2.png
    gtafps2.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 49
GTA V değerleri bana gayet normal geldi. Valorant'a gelirsek evet aşağı yukarı 300 FPS vermesi lazım bu sistemin vermiyorsa altında yazılımsal bir sebep olabilir ya da ayarlarınız düzgün olmayabilir Valorant ayarlarınızı gösterebilir misiniz?

GTA V değerleri bana gayet normal geldi. Valorant'a gelirsek evet aşağı yukarı 300 FPS vermesi lazım bu sistemin vermiyorsa altında yazılımsal bir sebep olabilir ya da ayarlarınız düzgün olmayabilir Valorant ayarlarınızı gösterebilir misiniz?
bunlar da valorant değerlerim en yüksek ayarlarda.

Dosya Ekleri

• valorant.png
    valorant.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 34
  • valorant2.png
    valorant2.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 43

Yeni konular

Geri
Yukarı