MSI RTX 2070s Gaming X Trio mining tavsiyesi

61340

Kilopat
Sistemim:
  • MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
  • i7 10700K.
  • 32 GB 3600 MHz RAM.
  • Z490 ASUS TUF anakart.
  • Thermaltake 750W 80+Plus PSU.

Merhaba arkadaşlar, yıllardır imkanım olsa da çekinceyle baktığım bir konuya dahil olmak istiyorum. Evde olmadığım vakitlerde yani yaklaşık günün 20 saati, mining yapmak istiyorum. Sizlere mining nasıl yaparım sorusunu soymayacağım. Bu konuda YouTube'da yeterince video izledim. Fakat sormak istediğim şey ne kadar sağlıklı olur? Bu işlemin sağlıklı devam etmesi için nasıl ayarlar yapmalıyım. OC ayarlarım ne durumda olmalı ve şu anki bulunduğumuz durumda ne gibi bir getirisi olur bana? Getiriden çok götürüsü mü olur?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar.

t-rex miner kullan. .bat dosyasına aşağıdaki komutları ekle, 125W ile 45Mh alırsın.

--lock-cclock 1100 --mclock 1300 --fan 70
Verdiğiniz değerleri hesapladığımda böyle bir tablo ile karşılaştım. Ne kadar doğru acaba sizce? Değer mi ayda 1000 TL için hocam?
1640079262914.png

Sistemim:
  • MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
  • i7 10700K.
  • 32 GB 3600 MHz RAM.
  • Z490 ASUS TUF anakart.
  • Thermaltake 750W 80+Plus PSU.

Merhaba arkadaşlar, yıllardır imkanım olsa da çekinceyle baktığım bir konuya dahil olmak istiyorum. Evde olmadığım vakitlerde yani yaklaşık günün 20 saati, mining yapmak istiyorum. Sizlere mining nasıl yaparım sorusunu soymayacağım. Bu konuda YouTube'da yeterince video izledim. Fakat sormak istediğim şey ne kadar sağlıklı olur? Bu işlemin sağlıklı devam etmesi için nasıl ayarlar yapmalıyım. OC ayarlarım ne durumda olmalı ve şu anki bulunduğumuz durumda ne gibi bir getirisi olur bana? Getiriden çok götürüsü mü olur?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar.
Çok bir getirisi olmaz tek pc ile zor İnternet cafedeki abiye sordum 2070 super var onlarda da 900 1000 TL falan kazıyorlarmış pc başına kazımlar düştü diyor şuanlık böyle ama ileride değerlenebilir bilemem ama tek pc ile yapmak senin kullanımı da kısıtlar

Çok bir getirisi olmaz tek pc ile zor İnternet cafedeki abiye sordum 2070 super var onlarda da 900 1000 TL falan kazıyorlarmış pc başına kazımlar düştü diyor şuanlık böyle ama ileride değerlenebilir bilemem ama tek pc ile yapmak senin kullanımı da kısıtlar
Doğru söylüyorsunuz hocam şuan hesapladım 75-80 dolar arası getirisi var bana. Fakat ben satmayı düşünmüyorum gittiği yere kadar yapmayı düşünüyorum ve ülkemizde de dolar kurunun 20 30 u bulacağını düşünüyorum.

Doğru söylüyorsunuz hocam şu an hesapladım 75-80 dolar arası getirisi var bana. Fakat ben satmayı düşünmüyorum gittiği yere kadar yapmayı düşünüyorum ve ülkemizde de dolar kurunun 20 30'u bulacağını düşünüyorum.

Sorma ya 34 bin USD attım 2 gün önce çakıldı şu an bekliyoruz bakalım

Sorma ya 34 bin USD attım 2 gün önce çakıldı şu an bekliyoruz bakalım
Ben de 225 dolar aldım işte 1000 TL zarar ettim diye üzüleyim felan.
t-rex miner kullan. .bat dosyasına aşağıdaki komutları ekle, 125W ile 45Mh alırsın.

--lock-cclock 1100 --mclock 1300 --fan 70
Peki hocam 125W kendisi mi ayarlıyor yoksa ben mi afterburner ile ayarlayayım onun içinde bir kod vs var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 225 dolar aldım işte 1000 TL zarar ettim diye üzüleyim felan.

Peki hocam 125W kendisi mi ayarlıyor yoksa ben mi afterburner ile ayarlayayım onun içinde bir kod vs var mı acaba?
Hocam bende 2070S kullanıyorum. Eğer çok oyun oynamıyor ve uzun süre makine boş duruyorsa bence mantıklı en azından kart maliyetini çıkarır. Piyasa fiyatlarındaki değişiklik sebebiyle aylık 800 - 950 civarı kazandırır size minimum. Eğer kartınızın samsung Vramleri varsa arkadaşın da dediği gibi 45 Mh lere ulaşabilir kart. Bu da daha yüksek kazançlar demek. Kartın mining yaparken zarar görmesi konusu ise forumda da çok tartışıldı. Sonuç olarak şunu net söyleyebilirim ki oyundan kat be kat daha az yorar kartı. Çünkü oyunda kart her sahneye bağlı olarak frekans voltaj değişimine uğrar ve çok dalgalı, dengesiz ve yüksek sıcaklıklarda çalışır. Fakat mining de ise doğru UV ve OC ayarlarıyla çok daha rahat çalışır kart. Sonuç olarak karta zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir(Bilinçli yapıldığı sürece). Ama elbette kart çalıştığı için hiç yormaz gibi bir şey söylemek de mümkün değildir. Burada kritik nokta bilinçli olmak. Umarım yardımcı olmuştur. Kart mining ayarları konusunda yardıma ihtiyacınız olur ise yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı