MSI Gaming X Trio 3080 düşük hashrate

Estatica

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, 10 adet kartımın tüm OC ayarlarını çok güzel bir şekilde yaptım, sadece 1 adet EVGA kartın termal padini değiştirip görselde görünen ısınma sorununu da çözeceğim fakat çözemediğim tek sorun MSI kartın düşük HS vermesi.
Rig'de 6 adet kart varken 94 HS veren kart Rig'teki kart sayısı 10'a çıkınca 71 ile 84 HS arası takılmaya başladı.
Ayarları Hive OS üzerinden yapıyorum fakat hangi ayarı denersem deneyeyim yüksek HS alamıyorum. Zorlayınca sistemi kapatıyor.
Çözüm önerisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• Rig.PNG
    Rig.PNG
    168,7 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar, 10 adet kartımın tüm OC ayarlarını çok güzel bir şekilde yaptım, sadece 1 adet EVGA kartın termal padini değiştirip görselde görünen ısınma sorununu da çözeceğim fakat çözemediğim tek sorun MSI kartın düşük HS vermesi.
Rig'de 6 adet kart varken 94 HS veren kart Rig'teki kart sayısı 10'a çıkınca 71 ile 84 HS arası takılmaya başladı.
Ayarları Hive OS üzerinden yapıyorum fakat hangi ayarı denersem deneyeyim yüksek HS alamıyorum. Zorlayınca sistemi kapatıyor.

Sen şu an zenci mahallesinden geçen zengin beyaz gibisin adamım 😄

Hocam psu güç dağılımında problem var bence çünkü evga lar ile aynı olmasına rağmen güç tüketimi daha aşağıda yada şöyle desem daha doğru yeterli güç alamıyor kartınız. Psu bağlantılarını kontrol etmenizde fayda var.

Hocam psu güç dağılımında problem var bence çünkü evga lar ile aynı olmasına rağmen güç tüketimi daha aşağıda yada şöyle desem daha doğru yeterli güç alamıyor kartınız. Psu bağlantılarını kontrol etmenizde fayda var.
Cevabınız için teşekkür ederim, sıfır güç kaynağına sadece MSI kartı takıp denedim durum yine aynı, düşük hashrate sorunu çözülmüyor bir türlü, bağladığını PSU Thermaltake Toughpower 1550W Titanium.
Sanırım kartlar fabrika çıkışlı bios sorunu varmış, farkı bir kartın BIOS'unu flashlamak sorunu çözecekmiş. Şu anda 90 Hashrate civarlarında çalıştığı için kurcalamıyorum ama garantisi biter bitmez bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı