MSI RTX 2080 Aero vs MSI RTX 2070 Super

Bugra1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Vatan Bilgisayar'dan 2 gün önce MSI RTX 2080 Aero siparişi verdim. Verirken düşüncem nasıl olsa 2080 tek fan olsa ne olabilir ki? Şeklindeydi. Ürün henüz elime ulaşmadı ancak internette bu ekran kartına özel hiçbir inceleme veya FPS testi bulamadım. Şu an daha detaylı inceleme yaptığımda hemen hemen aynı fiyata 2070 Super Gaming X'de alabildiğimi fark ettim. Ürünü geri gönderip 2070 ile değiştirsem mi diye düşünüyorum. İkisinin linkini de aşağıda paylaşıyorum.

2080
2070

Ayrıca sormak istediğim bir soru daha var.

Bu ekran kartlarını kullanmayı düşündüğüm bilgisayarın özelliklerini aşağıya yazıyorum. Bir sorun oluşturacağını ben düşünmüyorum ama sizin de fikrinizi almak istedim. Bir sorunla karşılaşır mıyım?

Anakart: MSI Z87-G45 Gaming
İşlemci: i7 4770K
RAM: 12 GB (3x4GB) Corsair Vengeance DDR3

Hocam attığınız RTX2080 tek fanlı olduğu için ısınma sorunu var. RTX2070SUPER öneririm. İkisi neredeyse performans aynı. Darboğaz yaşayacaksın. O.C yaparak azaltabilirsin.

Darboğaza sebep olacak parça hangisi peki? RAM'i arttırma düşüncem var zaten 16 GB ya da 24 GB yapmayı düşünüyorum. Ama işlemciden kaynaklı sorun yaşar mıyım? Bu arada referans tasarımlardaki ısınma sorununu çözdüler diyorlar aslında ama yeni nesillerde test etme şansınız oldu mu hiç?

Darboğaza sebep olacak parça hangisi peki? RAM'i arttırma düşüncem var zaten 16 GB ya da 24 GB yapmayı düşünüyorum. Ama işlemciden kaynaklı sorun yaşar mıyım? Bu arada referans tasarımlardaki ısınma sorununu çözdüler diyorlar aslında ama yeni nesillerde test etme şansınız oldu mu hiç?

İşlemci. O.C yaparak azaltabilirsin.

İşlemcin darboğaza sebep olacak nesil olarak çok geri.

Ben olsam 2080i iade etmezdim, ama iade edecek olsam da attığınız 2070s'i tercih etmezdim, illa msi olacak diyorsanız orası ayrı tabi.
Bunu tercih ederdim msi'dan daha yüksek performanslı.

Ben olsam 2080I iade etmezdim, ama iade edecek olsam da attığınız 2070S'i tercih etmezdim, illa MSI olacak diyorsanız orası ayrı tabii.
Bunu tercih ederdim MSI'dan daha yüksek performanslı.

Hocam ikisi de RTX 2070 Super. Modelleri farklı. Gaming X daha iyi.

Ben olsam 2080I iade etmezdim, ama iade edecek olsam da attığınız 2070S'i tercih etmezdim, illa MSI olacak diyorsanız orası ayrı tabii.
Bunu tercih ederdim MSI'dan daha yüksek performanslı.

Hocam ikisi de RTX 2070 Super. Modelleri farklı. Gaming X daha iyi.

Üçünün kıyaslaması da burada. MSI 2070 Super ile 2080 Aero (referans tasarm ) aynı fiyat hemen hemen, ASUS'un kıyaslasdığımız kartı super olmadığı için performans bir tık daha geride gözüküyor. Epey de bir problem var şu an 2070S OC'li halini bulamadım. 2080'i iade etmek istememin sebebi hem referans soğutuculu ısınırmı gibi bir soru aklımın kenarında. 2070 Super ile madem aynı performansı aynı paraya satın alacağım. En azından daha sağlam bir soğutucu ile daha düşük ısı derecesi ile bunu sağlayayım hem de Gaming X olması sebebi ile şeffaf kasada göze güzel gözüksün. Tercih sebeplerim yukarıdaki gibi, sizlerinde görüşlerini ve yönlendirmelerini merak ediyorum. Bu arada referans kartı 2000 TL daha uyguna aldığımı düşünüyordum internetten kıyaslama yaptım ama kart çok fazla tercih edilmiyor sanırım. Stok eritiyorlar muhtemelen. Zaten aynı performanstaki kartlar ile aynı para asagı yukarı

Son düzenleme:

Üçünün kıyaslaması da burada. MSI 2070 Super ile 2080 Aero (referans tasarm ) aynı fiyat hemen hemen, ASUS'un kıyaslasdığımız kartı super olmadığı için performans bir tık daha geride gözüküyor. Epey de bir problem var şu an 2070S OC'li halini bulamadım. 2080'i iade etmek istememin sebebi hem referans soğutuculu ısınırmı gibi bir soru aklımın kenarında. 2070 Super ile madem aynı performansı aynı paraya satın alacağım. En azından daha sağlam bir soğutucu ile daha düşük ısı derecesi ile bunu sağlayayım hem de Gaming X olması sebebi ile şeffaf kasada göze güzel gözüksün. Tercih sebeplerim yukarıdaki gibi, sizlerinde görüşlerini ve yönlendirmelerini merak ediyorum. Bu arada referans kartı 2000 TL daha uyguna aldığımı düşünüyordum internetten kıyaslama yaptım ama kart çok fazla tercih edilmiyor sanırım. Stok eritiyorlar muhtemelen. Zaten aynı performanstaki kartlar ile aynı para asagı yukarı

Yanlışınız var attığım linkteki asus da 2070Super, verilere de kendi sitelerinden bakıp emin olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı