Gigabyte RTX 2070 Super vs MSI RTX 2070 Super

ZTAlp

Centipat
Öncelikle selamlar 2 tane seçenek var önümde.

1) Ekran kartı: Gigabyte RTX 2070 Super Windforce 8 GB.
İşlemci: R5 3600X.
Anakart: Gigabyte X570 GAMING X.

2) Ekran kartı: MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio 8 GB.
İşlemci: R5 3600.
Anakart: MSI X570-A PRO.

Neden bu seçenekleri sunuyorum diye sorarsanız 1.seçenekdeki Gigabyte ekran kartının ısınma problemleri var diye duydum TR dede bu kart ile ilgili 1 tane video oldugu için sormak istedim onun dışında 1.seçenegin işlemcisi daha iyi ama dedigim gibi ısınma problemi varmış diye duydum bende biraz daha verip sorun çıkartmayacak bir ekran karıt alayım dedim ama bu seferde işlemciden kısmam gerekdi hangi seçenek daha mantıklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 1. seçenek diyorum çünkü kasanızda 4,5 tane fan olduğu sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum ısınma konusunda.Zaten ekran kartınında 3 tane fanı var + birde işlemci fanı derken 8 9 tane fan oluyor bence ısınmaz ama daha iyi bilen kişilere sorun derim ben.

Birinci sistemde bulunan ekran kartı yerine MSI'ın Ventus modeli ile değiştirip alabilirsiniz. Bu sayede hem ekran kartından hem de diğer bileşenlerden kısmamış olursunuz.

Birinci sistemde bulunan ekran kartı yerine MSI'ın Ventus modeli ile değiştirip alabilirsiniz. Bu sayede hem ekran kartından hem de diğer bileşenlerden kısmamış olursunuz.
2 Farklı hazır sistem var önümde 1.seçenekdeki hazır sistemde sadece gigabyte

1)GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE 8GB
2)GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE 8GB
3)GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB

bu ekran kartları var o yüzden Msi Ventus modelini seçemiyorum

Rakip değiller. Aralarında 600-700 TL fiyat farkı var. Her markanın her model için giriş ve yüksek seviye modelleri vardır. Mesela MSI'ın Ventus modeli giriş seviyedir.

Eğer iki ekran kartı arasında kaldıysanız Gaming X Trio alın.

Hazır sistemin sahibi Teknobiyotik mi? Değil ise link atar mısınız? Merak ettim.

1) VOK-SUPREME/AMD Ryzen 5 3600X/GIGABYTE RTX 2070 SUPER WINDFORCE 8GB/16GB DDR4/512GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Sadece Ramı Anakartı ve ssd yi

-GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX Gri Kamuflaj 3000MHz
-XPG 256GB SX6000 PRO NVMe M.2 SSD
-GIGABYTE X570 GAMING X

Olarak degiştirdim.

2) JAHO-A70S/AMD Ryzen 7 3700X/MSI RTX 2070 SUPER GAMING X 8GB/16GB DDR4/512GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
İşlemci Ramı ve ssd yi

-R5 3600
-ADATA 120GB SU650 SATA 3.0 2.5" SSD
-GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX Gri Kamuflaj 3000MHz

olarak degiştirdim.
Siz olsanız hanigisini alırsınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı