Çözüldü MSI RTX 2080 Gaming X Trio ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

claudienn

Decapat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi, Gaming X Trio RTX2080 ekran kartım var. Apex’te ara sahnelerde 80°C'lere kadar çıkıyor, sonra ana menüde 70°C'lere geri iniyor. Fan kullanımı düşükte, otomatik ayarını bozup farklı agresif profil atamak istemiyorum. Divinity 2 Original Sin'de bazı sahnelerde 84°C'lere kadar çıktığı oldu.
330 mm uzunluğa, büyük bir ısı bloğuna ve backplatee sahip bir kartın bu sıcaklıkları görmesi normal mi? Muadili ASUS STRIX 65°Cleri geçmiyor izlediğim testlerde. Kart yeni 1.5 senelik, ki aldığım zamandan beri aynı neredeyse sıcaklıklar sadece yazın 2-3°C fark ettiğini hatırlıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Çözüm
Başlıktaki gibi, Gaming X Trio RTX2080 ekran kartım var. Apex’te ara sahnelerde 80°C'lere kadar çıkıyor, sonra ana menüde 70°C'lere geri iniyor. Fan kullanımı düşükte, otomatik ayarını bozup farklı agresif profil atamak istemiyorum. Divinity 2 Original Sin'de bazı sahnelerde 84°C'lere kadar çıktığı oldu.
330 mm uzunluğa, büyük bir ısı bloğuna ve backplatee sahip bir kartın bu sıcaklıkları görmesi normal mi? Muadili ASUS STRIX 65°Cleri geçmiyor izlediğim testlerde. Kart yeni 1.5 senelik, ki aldığım zamandan beri aynı neredeyse sıcaklıklar sadece yazın 2-3°C fark ettiğini hatırlıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Öncelikle garantisi varken serviste bir macun yeniletmenizi öneririm. ASUS ROG modelinin 2080 ekran kartını kullanıyorum. Call of Duty Warzone'de 65-66 dereceler de kullanıyorum. Belki ekran kartının soğutma bloğu tam olarak yüzeye temas etmiyor olabilir.
Anladınız işte niye bu kadar zorluyorsunuz ki. Bazı elektronik aletlerde üretim hatası olur. Arkadaş başlarda 75 dereceydi demiş biriside maksimum 68 derece görüyor bu kart demiş. Yani termal macunla da alakası yok. Sorun ekran kartında eğer böyle olmasaydı ısınmayan bir laptop modeli hiçbir kullanıcıda ısınmayacak ısınan laptop modeli ise her kullanıcıda ısınacaktı lakın böyle bir şey yok. Daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum.
Ne saçmalıyorsunuz? Bu forumda binlerce Gaming X Trio kullanan var. İnternette binlerce test var. Gelip burada 1 kişi sorun yaşadı diye tüm seriye kronik sorunlu damgası basıyorsunuz. Bizzat kendim aynı modelin kartını kullanıyorum. İsterseniz sabah fotoğraflarla destekleyebilirim. Asılsızca 1 kişi sorun yaşadı diye genelleme yapmayın.

Kullandığınız kasanın ön kısmı tamamen kapalı. Fan profili yaptınız mı.
Kasanın önü kapalı fakat alttan 3 adet fan içeri hava üflüyor.Önden 2 arkadan da 1 adet egzoz fanım var.Egzoz fanlar cm halo 12 cm, hava üfleyen fanlar ise xigmatek cy120 1200 rpm.Herhangi bir profil oluşturmadım her şey auto.

Ne saçmalıyorsunuz? Bu forumda binlerce Gaming X Trio kullanan var. İnternette binlerce test var. Gelip burada 1 kişi sorun yaşadı diye tüm seriye kronik sorunlu damgası basıyorsunuz. Bizzat kendim aynı modelin kartını kullanıyorum. İsterseniz sabah fotoğraflarla destekleyebilirim. Asılsızca 1 kişi sorun yaşadı diye genelleme yapmayın.

X Trio serisini geçtim, benim Gaming X 1080 Ti var oyunlarda maksimum 70-71 derece oluyor, oda kartin macun hiç değişmediği halde. Yakında değineceğim, maksimum 66 görür en kötü ihtimalle.

Ne saçmalıyorsunuz. Bu forumda binlerce Gaming X Trio kullanan var. İnternette binlerce test var. Gelip burada 1 kişi sorun yaşadı diye tüm seriye kronik sorunlu damgası basıyorsunuz. Bizzat kendim aynı modelin kartını kullanıyorum. İsterseniz sabah fotoğraflarla destekleyebilirim. Asılsızca 1 kişi sorun yaşadı diye genelleme yapmayın.

İşte olay burada patlıyor hocam. Ben diyorum ki arkadaşın kartına özel bir durum var diyorum yani model hatalı değil ama arkadaşın kartında bir sıkıntı var diyorum.

Hocam arkadaş kronik sorunlu dememiş ki. Dediyse de ben mi kaçırdım?

Öncelikle garantisi varken serviste bir macun yeniletmenizi öneririm. ASUS ROG modelinin 2080 ekran kartını kullanıyorum. Call of Duty Warzone'de 65-66 dereceler de kullanıyorum. Belki ekran kartının soğutma bloğu tam olarak yüzeye temas etmiyor olabilir.

Çözüm
Şuana kadar aldığım hiçbir üründe garantiye güvenemedim, genelde başka bir şeyi bozup geri yolladılar bana.Telefon olsun, güç kaynağım olsun, kulaklık olsun.Fakat böyle devam ederse birkaç ay kadar var garanti dolmasına garantiye yollayacağım.

Anladığım kadarıyla kartta sorun olduğu düşünülüyor.Bu kasa hakkında bilgisi olan var mıdır kasa ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi?Başka hiçbir kasada kullanılmadı çünkü kart ve gerçekten üzülüyorum böyle bir kartın bu şekilde çalışmasına..

Yeni konular

Geri
Yukarı