Çözüldü MSI RTX 2080 Gaming X Trio ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

claudienn

Decapat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi, Gaming X Trio RTX2080 ekran kartım var. Apex’te ara sahnelerde 80°C'lere kadar çıkıyor, sonra ana menüde 70°C'lere geri iniyor. Fan kullanımı düşükte, otomatik ayarını bozup farklı agresif profil atamak istemiyorum. Divinity 2 Original Sin'de bazı sahnelerde 84°C'lere kadar çıktığı oldu.
330 mm uzunluğa, büyük bir ısı bloğuna ve backplatee sahip bir kartın bu sıcaklıkları görmesi normal mi? Muadili ASUS STRIX 65°Cleri geçmiyor izlediğim testlerde. Kart yeni 1.5 senelik, ki aldığım zamandan beri aynı neredeyse sıcaklıklar sadece yazın 2-3°C fark ettiğini hatırlıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Çözüm
Başlıktaki gibi, Gaming X Trio RTX2080 ekran kartım var. Apex’te ara sahnelerde 80°C'lere kadar çıkıyor, sonra ana menüde 70°C'lere geri iniyor. Fan kullanımı düşükte, otomatik ayarını bozup farklı agresif profil atamak istemiyorum. Divinity 2 Original Sin'de bazı sahnelerde 84°C'lere kadar çıktığı oldu.
330 mm uzunluğa, büyük bir ısı bloğuna ve backplatee sahip bir kartın bu sıcaklıkları görmesi normal mi? Muadili ASUS STRIX 65°Cleri geçmiyor izlediğim testlerde. Kart yeni 1.5 senelik, ki aldığım zamandan beri aynı neredeyse sıcaklıklar sadece yazın 2-3°C fark ettiğini hatırlıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Öncelikle garantisi varken serviste bir macun yeniletmenizi öneririm. ASUS ROG modelinin 2080 ekran kartını kullanıyorum. Call of Duty Warzone'de 65-66 dereceler de kullanıyorum. Belki ekran kartının soğutma bloğu tam olarak yüzeye temas etmiyor olabilir.
Anladığım kadarıyla kartta sorun olduğu düşünülüyor.Bu kasa hakkında bilgisi olan var mıdır kasa ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi?Başka hiçbir kasada kullanılmadı çünkü kart ve gerçekten üzülüyorum böyle bir kartın bu şekilde çalışmasına..
Kasanın yan kapağını açtığınızda da sorun devam ediyorsa sorun ekran kartındadır.

Kasanın yan kapağını açtığınızda da sorun devam ediyorsa sorun ekran kartındadır.
Anladım.. Msi ekran kartlarının garanti süresini araştırdım,3 sene imiş.Yani şu anda 1.5 senelik bir garanti sürecim daha var.Kendi açımdan kartı biraz daha değerlendirip en son yöntem olarak garantiye yollayacağım.Teşekkürler tekrardan

Yeni konular

Geri
Yukarı