MSI RTX 2080 Gaming X Trio ısınma sorunu

Yardımınız için teşekkür ederim. Ancak bir sorun olacak. Hiç benim kullandığım gibi çalıştırdınız mı ekran kartınızı yoksa aldığınız gibi direk fan ayarımı yaptınız? Benim değerlerimin fanlar auto ayarda 79 lara çıkması normal mi sizce. Şimdi sizin paylaştığını değerler ile deneyeceğim.
Çok büyük ihtimalle problem yine kasa ve fanlardan kaynaklı. Yine de havalandırma konusunda çözüm bulamazsanız kartı undervoltlayın. Bayağı işe yarıyor.

Yardımınız için teşekkür ederim. Ancak bir sorun olacak. Hiç benim kullandığım gibi çalıştırdınız mı ekran kartınızı yoksa aldığınız gibi direk fan ayarımı yaptınız? Benim değerlerimin fanlar auto ayarda 79 lara çıkması normal mi sizce. Şimdi sizin paylaştığını değerler ile deneyeceğim.
Evet kullandım, Unigin Heaven Benchmark (deneyin) yaparken sıcaklık 75 e fırlayınca Afterburner i açmayı unuttuğumu anladım. Açınca 64. 🙂
Çok büyük ihtimalle problem yine kasa ve fanlardan kaynaklı. Yine de havalandırma konusunda çözüm bulamazsanız kartı undervoltlayın. Bayağı işe yarıyor.
Hiç gerek yok, soğutma sistemi çok başarılı. Yeterki fanları doğru çalışsın.
Tam tersi overclock la bile en zorlayıcı oyunlarda 70 C max.

Evet kullandım, Unigin Heaven Benchmark (deneyin) yaparken sıcaklık 75 e fırlayınca Afterburner i açmayı unuttuğumu anladım. Açınca 64. 🙂

Hiç gerek yok, soğutma sistemi çok başarılı. Yeterki fanları doğru çalışsın.
Tam tersi overclock la bile en zorlayıcı oyunlarda 70 C max.

Teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Sıvı soğutmalarımız aynı sanıyorum. Corsair H115İ pro 280mm. Siz ön tarafa mı montelediniz yoksa kasanın üstüne mi?

Teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Sıvı soğutmalarımız aynı sanıyorum. Corsair H115İ pro 280mm. Siz ön tarafa mı montelediniz yoksa kasanın üstüne mi?
Ön tarafa ve havayı içeri verecek şekilde.
Bir test izlemiştim, blower (kapalı tek fanlı) ekran kartları haricinde, cpu-gpu sıcaklıkları için en iyisi bu.
Zaten radyatörün içinden geçen hava sıcak olmuyor.
Ek olarak radyatörün iç kısmına da 2x140 mm 1250 rpm fan taktım. İçe doğru push-pull çalışıyorlar.
Cooler master kasanın önüne takılı gelmişlerdi. Değerlendirmiş oldum.

Ön tarafa ve havayı içeri verecek şekilde.
Bir test izlemiştim, blower (kapalı tek fanlı) ekran kartları haricinde, cpu-gpu sıcaklıkları için en iyisi bu.
Zaten radyatörün içinden geçen hava sıcak olmuyor.
Ek olarak radyatörün iç kısmına da 2x140 mm 1250 rpm fan taktım. İçe doğru push-pull çalışıyorlar.
Cooler master kasanın önüne takılı gelmişlerdi. Değerlendirmiş oldum.

Bu resimdeki gibi mi montaj yapılı sizde de.

Dosya Ekleri

• DSC_0035.JPG
    DSC_0035.JPG
    1.016,8 KB · Görüntüleme: 83
Uzun süre radyatörü fotodaki gibi aşağıda kullandım ama yakın zamanda çekebildiğim kadar yukarı çektim.

Bende öyle yapmıştım. Yukarıya bir fan daha taktığım için aşağıya almak zorunda kaldım :).
Uzun süre radyatörü fotodaki gibi aşağıda kullandım ama yakın zamanda çekebildiğim kadar yukarı çektim.

Sanıyorum oldu.

Dosya Ekleri

• 2019-08-06 (7).png
    2019-08-06 (7).png
    616,4 KB · Görüntüleme: 81
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı